25 травня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський провів розширене засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі керівників закладів дошкільної освіти м.Погребище в ході якого основним питанням повістки денної було питання щодо відкриття закладів дошкільної освіти району при умові організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (СOVID-19).

  Петро Шафранський проінформував про епідеміологічну ситуацію в цілому в Україні, Вінницькій області та Погребищенському районі зокрема. Він зазначив, що станом на 25 травня нових випадків захворювання на СOVID-19 не виявлено, а всі попередньо захворівши мешканці району одужали.

  В зв’язку із цим та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05. 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів» перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський вніс пропозицію щодо надання дозволу органам місцевого самоврядування, як власникам закладів дошкільної освіти району, відновити роботу при умові виконання вимог протиепідемічних заходів, зокрема:

 • Провести бактеріологічне дослідження питної води закладу.
 • Забезпечити наявність безконтактних термометрів у необхідній кількості для проведення температурного скринінгу усіх вихованців та працівників закладу.
 • Забезпечити усіх працівників дошкільних закладів засобами індивідуального захисту (медичні маски, гумові рукавиці, одноразові халати тощо).
 • Придбати спиртовмісні антисептики з концентрацією активно діючої речовини понад 60% для ізопропілових спиртів та понад 70% для етилових спиртів для забезпечення дезінфекції рук працівників.
 • Забезпечити наявність мийних та дезінфікуючих засобів, що використовуються у дошкільному навчальному закладі (відповідно до вимог Порядку державної реєстрації (перереєстрації) дезінфекційних засобів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 03 липня 2006 року № 908) з метою дотримання санітарних норм та правил.
 • Провести навчання серед працівників щодо правил організації роботи з дотриманням усіх санітарних вимог та використання засобів індивідуального захисту, їх утилізацію та контроль за дотриманням цих правил (відповідно до Інструкції з охорони праці та безпеки життєдіяльності).
 • Сформувати прогнозовану кількість груп та дітей у них.
 • Сформувати списки педагогічних та технічних працівників, які будуть забезпечувати функціонування закладу, попередньо визначивши кількість працівників з групи ризику, які підлягають тимчасовому відстороненню від роботи (особи, які досягли 60-річного віку).
 • Забезпечити проходження усіма працівниками додаткового медичного огляду та обов’язкового тестування на СOVID-19.
 • Передбачити умови для забезпечення адаптивного харчування, що дозволяє мінімізувати кількість дітей, що харчуються одночасно, або одночасно перебувають за одним столом.
 • Забезпечити одноразовими (паперовими) рушниками всі групи та харчоблок.
 • Переформатувати розміщення в кімнатах для занять таким чином, щоб забезпечити максимальне фізичне дистанціювання.

  В ході обговорення даного питання комісія прийняла рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти району після виконання зазначених вимог, але не пізніше 18 червня 2020 року.

  Крім того, окремим рішенням комісія дозволила відновлення роботи автоперевізників на внутрішньорайонних маршрутах при умові додержання ними карантинних вимог

  Протокол засідання: (відкрити)

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації