Перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський вручив Почесну грамоту облдержадміністрації та обласної Ради з грошовою винагородою Василю Ковальчуку - учаснику ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС 2-ї категорії, водієві санітарного транспорту КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» за особистий внесок у ліквідації наслідків аварії, мужність і самовіддані дії, виявлені під час виконання службового обов’язку та у зв’язку із 34-ми роковинами Чорнобильської трагедії.

  «Як і 34 роки тому, Ви сьогодні знову берете участь у ліквідації, але іншого лиха, яке спіткало Україну – COVID-19. Ви забезпечуєте підвезення медпрацівників оперативної бригади Центру для відбору зразків біоматеріалів у мешканців району з підозрою на коронавірус. І саме карантин не дозволив Вам вчасно вручити відзнаку обласного рівня», - наголосив Петро Петрович, звертаючись до Василя Ільковича. Він побажав, здоров’я, довгих років життя, здійснення мрій і сподівань та мирного неба.

  Як відомо, Чорнобильська катастрофа сталася 26 квітня 1986 року. Від того дня минуло вже 34 роки. 240 тисяч людей брали участь у гасінні пожежі на ЧАЕС. Усі вони отримали високі дози радіації. Одразу після аварії майже 8,5 млн. людей були опромінені, близько 155 тис кв. км територій було забруднено, з них 52 тис кв. км – сільськогосподарські землі. Реактор продовжував випромінювати радіацію ще 3 тижні, доки його не закидали сумішшю піску, свинцю, глини і бору.

  Більше 650 тисяч людей з усієї території колишнього СРСР брали участь у ліквідації катастрофи, більше половини з них були жителями Україні.

  6 тисяч вінничан, серед них і 86 - жителі Погребищенського району в екстремальних умовах усували наслідки тієї біди.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації