На 800 з лишком метрів у нашому краї стала довшою протяжність доріг з асфальтним покриттям. Відбулося це завдяки коштам Державного дорожнього фонду і співфінасуванню робіт коштами Морозівської громади, де сільським головою Дмитро Шамро, та високопродуктивній роботі шляховиків філії «Погребищерайавтодор», де директором Василь Янчук.

  Ситуація на відрізку дороги місцевого значення, що веде до Бухнів та Морозівки поліпшилась в рази. Проїжджа частина шляху, який свого часу був висипаний щебенево-піщаною сумішшю, тепер має ширину 6 метрів і знаходиться під шарами асфальту. І, можливо, незабаром асфальтівка дістанеться розвилки Бухни—Морозівка…

  Завдяки власному асфальтному заводу, де майстром Іван Рябчун, колектив філії «Погребищерайавтодор» сповна забезпечує роботи ремонтним матеріалом на цій та інших ділянках, де працюють місцеві шляховики.

  Як розповідає начальник філії «Погребищерайавтодор» Василь Янчук, швидкому і якісному проведенню робіт сприяє використання засобів механізації укладання ремонтного матеріалу, зокрема, це асфальтоукладач, який підприємство придбало минулої осені. Не новий, потребував реконструкції й відновлення окремих вузлів, але є умільці в колективі, які зробили все, щоб агрегат запрацював. Сьогодні за його важелями трудиться оператор Григорій Третяк, а необхідне ущільнення новоствореному полотну забезпечує котком В’ячеслав Писар. Вистачає роботи автогрейдеристу Анатолію Фурдизі та іншим робітникам. Через відповідні об’єми на ділянці автошляху, про який мова, тут трудяться дві бригади, де майстрами Олексій Дітковський та Юрій Фурдига.

  Ще одна бригада шляховиків під керівництвом Володимира Плахтія займається ямковим ремонтом.

  Відчувають шляховики підмогу в робочих буднях і від сільського голови Дмитра Шамра та сельчан.

  Петро Шафранський — перший заступник голови райдержадміністрації, який разом з начальником філії «Погребищерайавтодор» Василем Янчуком минулої п’ятниці інспектували хід виконання робіт, коментує:

  — Питанням доріг прагнемо займатися з таким розрахунком, щоб використати кошти з різних можливих джерел фінансування. Розроблена районна програма з метою здійснення заходів щодо розвитку мережі шляхів, ремонту та їх утримання, отож відстежуємо ймовірні можливості її реалізації. Загальний кошторис робіт на цій ділянці дороги С—02—17—29 Бурківці—Озерна становить 3 мільйони гривень. З них — 2 млн грн. забезпечила Морозівська громада, 1 млн грн. — задіяно з Державного дорожнього фонду. Райдержадміністрація співпрацює у питаннях поліпшення дорожньої інфраструктури із Службою автомобільних доріг місцевого значення: у цьому руслі напрацьовані домовленості з проведення робіт на 9 відрізках шляхів, куди входить і Морозівський напрямок, для логічного завершення робіт на якому до розвилки Бухни—Морозівка необхідно залучити ще 2 млн грн. Тому триває узгодження позицій, проводяться консультації райдержадміністрації та управління дорожнього господарства облдержадміністрації. Уцілому ж, цього року плануємо залучити з Державного дорожнього фонду 13,5 млн грн. і провести ремонти на напрямках Спичинці—Погребище, Плисків—Очеретня, Степанки—Талалаї та інших напрямках. Працюємо і зі Службою автомобільних доріг державного значення у плані виконання проектних робіт з метою поліпшення покриття на окремих відрізках дороги Т—02—03 Турбів—Погребище—Сквира.

  М. Маценко, районна газета «Колос»