2 липня 2020 року у великій залі Погребищенської районної ради відбувся меморіальний захід вшанування загиблого на Сході України мешканця с.Андрушівка Володимира Мовчанюка.

  У заході взяли участь батьки загиблих бійців – наших земляків, учасники АТО/ООС, представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, працівники військового комісаріату, громадськість.

  Відповідно до Указу Президента України від 25.05.2020р. №196 «Про відзначення державними нагородами України» за особисту мужність і самовіддані дії, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, Володимир Мовчанюк посмертно нагороджений орденом «За мужність» ІІІ ступеня. Указ Президента та біографію з обставинами загибелі ( https://pogrda.gov.ua/index.php/1752-molodshoho-serzhanta-volodymyra-movchaniuka-iz-s-andrushivka-posmertno-nahorodzheno-ordenom-za-muzhnist-iii-stupenia ) зачитав Микола Маценко - голова ГО «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району».

  Військовий комісар Погребищенського райвійськкомату підполковник Юрій Гаврилюк, передаючи нагороду матері загиблого Антоніні Мовчанюк звернувся зі словами глибокої пошани і вдячності батькам за вихованого ними захисника, воїна, патріота України та висловив щирі співчуття.

  За мужність, високий професіоналізм, вірність присязі сина Володимира, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський та голова районної ради Сергій Волинський вручили матері Антоніні Олександрівні Подяку Погребищенської райдержадміністрації та Погребищенської районної ради із грошовою винагородою.

  Звертаючись до батьків загиблих Петро Шафранський від імені влади подякував за виховання справжніх героїв України та наголосив, що нашим спільним святим обов’язком є шанобливе ставлення до імен героїв, які віддали своє життя за свободу України, та до їхніх батьків.

  Від імені батьків загиблих воїнів АТО/ООС перед учасниками меморіального заходу виступили мати Романа Башняка та батько Романа Грушка. Валентина Михайлівна та Микола Терентійович висловили підтримку Антоніні Олександрівні у її скорботі, подякували керівництву району, військкомату, побратимам - учасникам АТО/ООС за бережне та відповідальне ставлення до пам’яті про загиблих воїнів, побажали здоров’я, терпіння, сил, витримки і мирного неба над головою.

  Присутні в залі хвилиною мовчання вшанували пам’ять про загиблих Героїв України.

  Свій авторський тематичний вірш прочитала учасниця художньої самодіяльності, поетеса клубу селища Погребище Перше Раїса Лісова.

  Учасники заходу поклали квіти до меморіального куточку (https://pogrda.gov.ua/index.php/1122-vidkryto-memorialnyi-kutochok-boiovoi-slavy-zahyblym-zemliakam) бойової слави нашим землякам, які загинули під час проведення антитерористичної операції на Сході держави, захищаючи її незалежність і територіальну цілісність.

  Меморіальний захід завершився панахидою, відправленою священиком Православної церкви України о.Петром.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації