03 липня 2020 року перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський провів розширене засідання районної комісії з питань техногенно - екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій за участі керівників закладів дошкільної освіти м.Погребище в ході якого основним питанням повістки денної було питання щодо відкриття закладів дошкільної освіти району при умові організації протиепідемічних заходів на період карантину у зв’язку з поширенням короновірусної хвороби (СOVID-19).

  Петро Шафранський проінформував про епідеміологічну ситуацію в цілому в Україні, Вінницькій області та Погребищенському районі. Зокрема, в зв’язку із цим та відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 20.05. 2020 р. № 392 «Про встановлення карантину з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2, та етапів послаблення протиепідемічних заходів», враховуючи запровадження з 22 травня 2020 року в Україні адаптивного карантину, епідеміологічну ситуацію в області та районі, зростання попиту на послуги закладів дошкільної освіти у зв'язку із переходом на наступний етап пом'якшення карантину, перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський вніс пропозицію щодо надання дозволу органам місцевого самоврядування, як власникам закладів дошкільної освіти району, відновити роботу при умові виконання вимог протиепідемічних заходів, зокрема:

  - Забезпечення якісного водопостачання. Організувати підвезення питної води, яка має відповідати зазначеним Управлінням Держпродспоживслужби у Погребищенському районі вимогам, та виконанні всіх карантинних вимог.

  - Забезпечення працівників закладів дошкільної освіти засобами індивідуального захисту (маски, рукавички), дезінфікуючими та миючими засобами, одноразовими паперовими серветками та рушниками, рідким милом тощо.

  - Забезпечення додержання у закладах дошкільної освіти вимог щодо температурного режиму, дезінфекції та провітрювання приміщень, вологого прибирання кожні 2 години, температурного скринінгу, централізованого збору та утилізації засобів індивідуального та колективного захисту, заборони контактних ігор.

  - Забезпечення працівників п'ятиденним запасом засобів індивідуального захисту та дезінфікуючих засобів і організувати контроль за їх використанням;

  - Забезпечення виконання правил використання засобів індивідуального захисту, їх утилізації та контроль над дотриманням цих правил;

  - Забезпечпення наявності рідкого мила, антисептиків та паперових рушників в санвузлах тощо;

  - Дотримання заборони проведення масових заходів;

  - Ранкове приймання дітей на території закладу за межами його будівлі, мінімально обмеживши присутність батьків.

  В ході обговорення даного питання комісія прийняла рішення про відновлення роботи закладів дошкільної освіти району після виконання зазначених вимог.

  Крім даного питання на порядку денному засідання комісії було питання про стан діяльності аварійно-рятувальних служб району, стан готовності місць масового відпочинку населення та попередження нещасних випадків на водних об’єктах.

  Виступив начальник Погребищенського районного сектору ГУ ДСНС України у Вінницькій області Недошовенко С.М., який повідомив про те, що за підсумками купального сезону у минулому 2019 році на водних об’єктах району загинули 2 особи.

  Основними причина загибелі людей на водних об’єктах області – це нехтування правилами поведінки на воді. Облаштованих місць масового відпочинку людей на воді, які визначені у відповідності до чинного законодавства, в районі немає.

  На виконання розпорядження Кабінету Міністрів України від 11 січня 2017 року № 9-р, з метою уникнення нещасних випадків та з метою забезпечення безпеки перебування людей на водних об’єктах необхідно вжити всіх заходів щодо недопущення загибелі людей під час сезону відпочинку (купального сезону) 2020 року.

  За результатами обговорень комісією було прийнято рішення: Погребищенській міській раді, сільським радам району та підприємствам, установам і організаціям незалежно від форми власності:

  - Вжити відповідних заходів щодо виявлення і взяття на облік всіх існуючих місць масового відпочинку населення на воді в межах підконтрольних територій та приведення даних водних об’єктів у відповідність до вимог Правил охорони життя людей на водних об’єктах України.

  - Покласти відповідальність за безпеку відпочиваючих на конкретних посадових осіб (керівників об’єктів, підприємств, установ та організацій, орендарів, власників) водних об’єктів.

  - Вжити дієвих заходів щодо дотримання вимог законодавства України у місцях масового відпочинку на воді, на водних об’єктах, пляжах, розважальних закладах поблизу води.

  - Заборонити експлуатацію пляжів (водних об’єктів), місць масового відпочинку на воді без виконання керівниками (власниками, орендарями тощо) всіх вимог безпеки, зазначених у Правилах охорони життя людей на водних об’єктах України.

  - Організувати роботу щодо здійснення аварійно-рятувального обслуговування водних об’єктів та обстеження (очищення) дна акваторії і дна водних об’єктів для масового відпочинку, силами групи водолазно-рятувальних робіт на договірній основі з підприємствами, установами та організаціями усіх форм власності, розміщених на прилеглих до водних об’єктів територій.

  Протокол засідання (Завантажити)

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації