Постійні читачі, певне, зауважили, скільки матеріалів останнім часом публікується саме щодо питань контрактної служби. Не наша провина, що вони не вирізняються особливим різноманіттям. Правда, врешті і у військовому комісаріаті зрозуміли, що пора від теорії переходити до практики, тому дане інтерв’ю — це спроба на прикладі нашого земляка розповісти про особливості і переваги контрактної служби.

  Отже, наш респондент — солдат-контрактник Павло Шосталь зі Збаржівки.

— Павле, що особисто Вас спонукало укласти контракт?

— Спочатку, перших два місяці після призову на строкову службу, не зовсім розумів, навіщо я тут і де мої речі, але згодом ситуація докорінно змінилася: прослуживши вісім місяців, зрозумів, що армія — це моє, адже тут порядок, дисципліна, все чітко і зрозуміло. Батьки, звісно, були не в захваті від мого бажання служити за контрактом, але це мій власний вибір, я навіть планую в подальшому продовжити військову кар’єру. До речі, мій старший брат також служить в зоні АТО на контрактній основі.

— Загалом наскільки можна говорити про популярність контра­ктної служби?

— Наприклад, наша військова частина більше ніж на половину укомплектована контра­ктниками. Між іншим, на контрактну службу йде чимало жінок. У нас, крім медперсоналу, служать дівчата-зв’язківці, навідниці тощо.

— Зараз можна почути чимало розмов про те, що кошти, які обіцяють контрактникам, виплачуються частково або й зовсім не виплачуються. Ви можете якось прокоментувати цю ситуацію?

— Про інші частини не говоритиму, у нас виплачується все. Наприклад, моя офіційна зарплата становить 7500 (плюс преміальні), в середньому — до восьми тисяч. Отримав усю суму, оскільки не мав жодних стягнень та попере­джень. Мій рідний брат, перебуваючи на першій лінії зіткнення, отримує в місяць 11 тисяч гривень.

— Тоді звідки береться інформація про заборгованість чи часткову виплату?

— Все елементарно: прийшов з перегаром на роботу, забирають в поліклініку, обстежили, визначили рівень алкоголю в крові … і мінус 20% від зарплати. Не важко підрахувати, що кілька таких «зальотів» і контрактник може опинитися «в мінусі», а потім дружина прибігає до військкомату і плаче, що її благовірний отримав на руки лише 1200 грн…

— Давайте по-порядку, які ще бонуси, окрім заробітної плати, передбачає контрактна служба не на папері, а в дійсності?

— Після підписання контракту я отримав одноразову винагороду у сумі 11 тис. грн. Стосовно умов проживання маю альтернативу: казарма або квартира. Вирішив, що комфортніше мешкати у квартирі, після чергування є можливість погуляти містом. Між іншим, держава сплачує повністю комунальні платежі, а за оренду вже розраховуємося з товаришем вдвох. Раз на півроку отримуємо нову форму, є можливість безкоштовно харчуватися.

— Ви ж розумієте, що у зв’язку з загостренням ситуації на лінії розмежування, у Вас, як у контрактника, є реальна перспектива опинитися на «передку»?

— Так, буде наказ — виконуватиму. Я ж знав, на що підписуюсь.

— Якщо це не надсекретна інформація, де дислокується ваша частина?

— Можу лише сказати, що ми перебуваємо на другій лінії оборони, патрулюємо одне з міст в Луганській області.

  Спілкувалася Л. Мусієнко, районна газета «Колос»