Виїзний прийом Сергія Борзова в Погребищенському районі: співфінансування для відновлення місцевих доріг, школа-довгобуд в с. Гопчиця та завершення будівництва Новофастівської амбулаторії ЗПСМ, — питання, що хвилюють громаду

  Сьогодні, 13 липня, голова ОДА Сергій Борзов провів особистий прийом громадян Погребищенського району.

  На початку зустрічі очільник області зазначив: «Ми об’їжджаємо всі райони, слухаємо людей. Такі поїздки дають нам змогу почути людей, а людям дають можливість переконатися, що влада працює на благо громади. На прийомі присутні очільники силових структур області, а також мої заступники та представники районної влади».

  Сергій Борзов запевнив, що вислухає всі проблеми громади: «Чим зможемо - допоможемо на місці, або ж чекатиму зустрічі з ініціативними групами в ОДА, аби надати практичну допомогу».

  Від громади Погребищенського району керівник області почув прохання не допускати недобросовісних виконавців до участі в держзакупівлях та тендерах системи «ProZorro», адже судова тяганина з такими шахраями триває роками і не завжди увінчується успіхом позивачів.

  Турбує погребищан і школа, яку не можуть добудувати вже 32 роки. Проблему довгобуду-антирекордсмена, що в селі Гопчиця, озвучив сільський голова Роман Прилуцький. Добудова школи – найбільш амбітний і складний проект, який сільський голова хоче реалізувати.

  Як прокоментував директор департаменту міжнародного співробітництва та регіонального розвитку ОДА Володимир Мережко, проєктна потужність школи складає 180 місць, 60 % будівельних робіт виконано. Проте, школа не є опорною, а відтак, співфінансування з ДФРР не передбачено. Розглядають також можливість перепрофілювання школи в навчально-виховний комплекс: загальноосвітня школа — ДНЗ.

  Голова ОДА зауважив, аби проблема зрушила з місця, перш за все, необхідно належним чином підготуватися до тендерних процедур, а також поновити проєктно-кошторисну документацію.

  «Школа має бути обов’язково!», — зазначив Сергій Борзов.

  Не менш важливим для чималої кількості мешканців району є завершення будівництва та введення в експлуатацію амбулаторії загальної практики сімейної медицини в с. Новофастів. Будівництво фінансується за рахунок коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості, та співфінансування з місцевих бюджетів, не менше 10 % від загальної вартості будівництва.

  Як зазначив заступник голови ОДА Олександр Піщик, проєктно- кошторисна документація розроблена у 2018 році, а в травні 2019 розпочалось будівництво. Загальна кошторисна вартість складає 14 млн 565 тис. грн., розрахункова вартість після проведення торгів – 9, 5 млн грн. На сьогодні профінансовано 8 млн 691 тис. грн. З них: за рахунок субвенції з державного бюджету - 7 млн 733 тис; з місцевого бюджету – 957 тис. грн. Залишок по розрахунковій вартості - 885 тис. грн, роботи тривають.

  «Після перевірки, підряднику ТОВ ЖК «Гарант» були надані зауваження щодо недоліків, які він наразі усуває. Будівництво перебуває на завершальному етапі і має бути завершено за два місяці», — запевнив Олександр Піщик.

  Голова ОДА наголосив, що до 1 вересня амбулаторію в с. Новофастів Погребищенського району необхідно здати в експлуатацію.

  Торкалися під час зустрічі і наболілих питань стану місцевих доріг в районі, і визначення конкретної частки державних коштів під час їх відновлення на засадах співфінансування.

  Основні аспекти співфінансування по відновленню доріг прокоментував заступник голови ОДА Олександр Піщик. Він зазначив, що кошти Дорожнього фонду розподіляються відповідно до першочерговості та пріоритетності доріг — перш за все, це під’їзд до опорних лікарень та шкіл, садочків, об’єктів «Великого будівництва», з’єднання їх з великими магістралями.

  «Все одночасно зробити, на жаль, неможливо, однак ці дороги є в планах, — тому поступово вони будуть зроблені», — запевнив заступник голови ОДА.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/28517-vyiznyi-pryiom-serhiia-borzova-v-pohrebyshchenskomu-raioni-spivfinansuvannia-dlia-vidnovlennia-mistsevykh-dorih-shkola-dovhobud-v-s-hopchytsia-ta-zavershennia-budivnytstva-novofastivskoi-ambulatorii-zpsm-pytannia-shcho-khvyliuiut-hromadu