З 4 серпня у місті Погребище відновили роботу усіх дитячих садків. Після чотиримісячного карантину місцеві дітлахи, нарешті, повернулися до своїх друзів та вихователів. Утім, відкрилися дошкільні заклади з певними карантинними правилами. Таке рішення прийнято спеціальною комісією Держпродспоживслужби після виконання усіх необхідних умов, яка комплексно перевірила готовність закладів до роботи.

  Тож наскільки безпечно віддавати дитину в садок і як відбувся перший післякарантинний день, запитали у завідувачки ДНЗ №3

  Наталії Плотніченко:

  — У садочок у нас зараховано 140 дітей. В умовах адаптивного карантину ми можемо прийняти лише 70 діток, по 10 в кожній групі. В перші дні після відновлення роботи заклад відвідують 34 дитини. Зараз літо, і ми будемо організовувати освітній процес так, щоб діти більше перебували на свіжому повітрі. А лише сон та прийняття їжі буде відбуватися у приміщенні, де мають робити вологе прибирання, дезінфекцію та очищення бактерицидною лампою. Передбачено контейнери для утилізації засобів індивідуального захисту і всіх речей, якими здійснюється дезінфекція.

  Від самого ранку в дитячому садочку кипить робота. Перед приходом малечі вихователі та няні прибирають у кімнатах, дезінфікують меблі та іграшки, провітрюють приміщення. Такі санітарні процедури тепер робитимуть двічі на день.

  На вході до закладу встановили санітарний пункт. У медичних масках зустрічають директорка закладу та медична сестра, яка проводить дітям температурний скрінінг. Батьків усередину не пускають.

  Вихователі не можуть дочекатися своїх вихованців, тому з нетерпінням їх виглядають. Водночас переживають, щоби малеча була здорова.

  — Іграшки м’які та килими з великим ворсом заховали, залишили лише ті іграшки, які можна було обробити. Столи розставлені на відстані, за столом розміщуємо по одній дитині. Ліжечка також розставлені, аби дотримуватись дистанції, — каже вихователька Майя Ярмолюк.

  Напередодні всі співробітники дитячого садка пройшли медогляд. Працівники, які контактують з дітьми, мають бути у масках і змінювати їх згідно з правилами.

  Найбільше на відкриття садочків чекали батьки. Мами кажуть, вихователям довіряють, тож переконані, тут дотримуватимуться карантинних вимог будуть і діти, і батьки. Дітлахи під час перебування вдома, в родичів, в сусідів втратили навички соціалізації. В садочку є навчання та розвиток.

  Після чотирьох місяців карантину дітлахи з усмішками повертаються до садочка. Розповідають, що скучили за друзями та вихователями. А дехто

  — і не скучив…

  Паралельно розпочали свою роботу місцеві дитячі садочки №1 та №2. В обмеженому режимі садки працюватимуть до кінця карантину.

  Бажаємо, аби всі дітки були здоровими та якнайшвидше повернулися в звичні будні.

  Марина НЕЧИПОРУК, районна газета «Колос»