З 1 липня 2020 року українці отримали можливість змінювати адресу голосування, у тому числі й онлайн. Це означає, що на найближчих місцевих виборах, які мають відбутися 25 жовтня, проголосувати зможуть і внутрішньо переміщені особи, і усі, хто проживає фактично не там, де зареєстрований. При цьому не потрібні підтверджуючі документи.

  Так, відповідно до статті 20 Закону України «Про Державний реєстр виборців», у разі звернення щодо зміни виборчої адреси на підставі частин третьої і четвертої статті 8 даного Закону у заяві виборця, яка подається за формою, встановленою постановою Центральної виборчої комісії, вказується адреса житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

  Тобто, від тепер виборець для визначення йому органом ведення Державного реєстру виборців виборчої адреси за місцем фактичного проживання може звернутися з відповідною заявою у міжвиборчий період та у перші 5 днів відповідного виборчого процесу до органу ведення Державного реєстру виборців, повноваження якого поширюються на територію, до якої відноситься місце фактичного проживання. Ця можливість спрямована на реалізацію виборчих прав як внутрішньо переміщених осіб, так й інших виборців, які з певних причин проживають не за місцем своєї реєстрації. Виборцям надається можливість голосувати у тих територіальних громадах, де вони фактично проживають.

  Щоб змінити виборчу адресу необхідно до 10 вересня 2020 року:

  • звернутися з письмовою заявою та паспортом громадянина України або тимчасовим посвідченням громадянина України до відділу ведення Державного реєстру виборців за адресою м.Погребище, вул.Б.Хмельницького,110, 2-й поверх, кабінет №4 (тел. 2-12-19)
  • або скористатися онлайн-формою на сайті Державного реєстру виборців (www.drv.gov.ua) за наявності ЕЦП (електронного цифрового підпису).

  Відділ ведення Державного реєстру виборців апарату Погребищенської РДА