З метою вдосконалення роботи фахівців із соціальної роботи 11 серпня 2016 року у залі засідань райради відбулася семінар-нарада з фахівцями із соціальної роботи. У її роботі взяли участь заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, представники обласних служб, зокрема заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Слободяник, спеціаліст служби у справах дітей ОДА Тетяна Багрій та директор Погребищенського РЦ СССДМ Тетяна Скарбовійчук.

  У вступному слові заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський наголосив, що сьогодні в роботі органів влади та місцевого самоврядування на перший план виходить соціальна робота, адже із 30 тис. населення району майже 10 тис. - одержувачі соціальної допомоги. Він зазначив, що робота сільських рад - це не лише наповнюваність бюджету, ремонт доріг тощо, але й захист та допомога незахищених категорій громадян, сімей та учасників АТО. Саме тому рівень практичних навичок надання соціальних послуг фахівця із соціальної роботи потребує постійного вдосконалення.

  Ольга Слободяник поінформувала учасників семінар-наради про ситуацію в області щодо виконання основних пріоритетів державної політики в галузі захисту прав дитини, виховання в сім`ї, запобігання поширенню соціального сирітства. Вона розповіла, що функціонування патронатних сімей набуває особливого значення, оскільки дає можливість безпосередньо кожному району та місту задовольняти потреби тимчасового влаштування дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.

  Патронатним вихователем може бути повнолітня особа (віком від 35 до 60 років для жінок, до 65 років — для чоловіків) з вищою освітою, яка пройшла спеціальний курс підготовки та виконує обов’язки патронатного вихователя на професійній основі, щорічно укладаючи договір про надання послуг. Патронатний вихователь має власне або орендоване житло та достатній рівень матеріального забезпечення. Обов’язковою умовою є наявність у патронатного вихователя добровільного помічника із числа членів сім’ї.

  Термін перебування у сім’ї патронатного вихователя визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили влаштування дитини, але не має перевищувати 3 місяці. В окремих випадках його може бути продовжено до 6 місяців.

  На утримання дитини нараховується соціальна допомога в розмірі двох прожиткових мінімумів на місяць для дитини відповідного віку.

  Заступник директора Вінницького обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Ольга Слободяник також окреслила механізми соціальної роботи виконкому сільської ради та фахівця з соціальної роботи в громаді.

  В області Погребищенський район має найбільше соціальних працівників — 15 осіб, які, як наголосила директор Погребищенського РЦ СССДМ Тетяна Скарбовійчук, є зв’язуючою ланкою громади та соціальних служб. Тринадцять наших громад ввели посади цих фахівців, виділили кошти на їх забезпечення. Завдяки працівникам служби збільшилась кількість виявлених сімей, що опинилися в складних життєвих обставинах, зросла оперативність реагування на негативні випадки в сім’ях даної категорії та якісні показники роботи центру. За словами деректора РЦ СССДМ, основними проблемами таких сімей традиційно залишаються складні відносини в сім’ї, зловживання алкоголем, сім’ї, у яких батьки ухиляються від виконання батьківських обовֹ’язків. Впродовж першого півріччя у центрі соцслужби отримують послуги 576 сімей.

  Учасники зібрання розглянули ряд питань, передбачених порядком денним, та прийняли відповідні рішення. Увагу присутніх було зосереджено на нормативно-законодавчій базі, також на експерименті із здійснення патронату над дитиною, який запроваджується в Україні з 2016 по 2018 рік. Передбачає він тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатних вихователів. Крім того, в цей же час батьки дитини отримують від фахівців комплексну підтримку у вирішенні сімейних проблем та подоланні складних життєвих обставин.

  Фахівці-психологи обласного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді пройшли спеціальне навчання для підготовки кандидатів у патронатні вихователі.

  Підводячи підсумок навчання заступником голови райдержадміністрації Петром Шафранськиv дано відповідні доручення.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації