2 вересня громадяни всього світу відзначають День закінчення Другої світової війни. В цю дату в 1945 році був підписаний Акт про повну капітуляцію Японії, згідно з яким останній агресор припинив військові дії і звільнив військовополонених і цивільних осіб, найжорстокіша в історії війна тривала рівно 6 років. Вона охопила три континенти і стала причиною трагічної загибелі більш ніж 65 мільйонів чоловік з 40 країн.

  Щорічно в річницю закінчення Другої світової війни в країнах, що постраждали від фашистках загарбників, проходять військові паради, цивільні мітинги, урочисті покладання квітів до меморіалів та інші пам’ятні акції, присвячені великій перемозі. Нажаль, у зв’язку із пандемією, цього річ заходи відбуваються із урахуванням епідеміологічної ситуації в країнах.

  День закінчення Другої світової війни сприймається в нинішні дні особливо гостро. Сьогодні до монумента Слави та Алеї Героїв у м. Погребище відбулося покладання квітів з нагоди 75-річниці завершення Другої світової війни.

  У церемонії покладання взяли участь перший заступник голови райдержадміністрації Петро Шафранський, голова районної ради Сергій Волинський та його заступник - Ігор Гордійчук, Погребищенський міський голова Анатолій Білик, військовий комісар Погребищенського райвійськкомату підполковник Юрій Гаврилюк, громадськість міста. Звертаючись до учасників заходу Анатолій Білик зазначив, що 75 років тому закінчилася одна з найстрашніших сторінок в історії людства - Друга світова війна. На превеликий жаль, українські землі стали місцем багатьох боїв, і ми втратили надто багато життів у цих битвах.

  Присутні вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації