Упродовж січня-серпня 2020 року, на допомогу українським армійцям, платники податків Вінниччини перерахували до держбюджету 367 млн 662,4 тис грн військового збору. Про це повідомляє в.о. начальника ГУ ДПС у Вінницькій області Олег Мартинюк.

  При цьому посадовець наголошує, що понад прогнозовану цифру надійшло 8 млн 362,4 тис. грн. Разом із тим, сплачені на розвиток та модернізацію української армії кошти, на 4,3 відсотки або на 15 млн 49,1 тис грн перевищують суму, військового збору, перераховану впродовж січня-серпня минулого року.

  Нагадуємо, що згідно з чинним законодавством, платниками військового збору є фізичні особи-резиденти, які отримують доходи як в Україні, так і за її межами, фізичні особи-нерезиденти, які отримують доходи в Україні, а також податкові агенти.

  Щодо об’єктів оподаткування військовим збором, то їхній перелік визначений статтею 163 Податкового кодексу України. До нього, крім заробітної плати, інших заохочувальних та компенсаційних виплат або інших виплат і винагород, які нараховуються чи виплачуються платнику у зв’язку з трудовими відносинами та за цивільно-правовими договорами, відносяться і ряд інших. Зокрема, орендна плата, виграші в державній або недержавній грошовій лотереї, купівля-продаж рухомого і нерухомого майна, виплата дивідендів, переоформлення спадщини тощо. Ставка військового збору становить 1,5% від об’єкта оподаткування.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/29943-za-8-misiatsiv-viiskovyi-zbir-na-vinnychchyni-perevyshchyv-367-6-mln-hrn