В умовах пандемії, в будь-якому дитячому колективі може з’явитись людина, яка захворіла на COVID-19 і адміністрація закладу повинна вживати певних протиепідемічних заходів для попередження подальшого розповсюдження інфекції.

  У разі виявлення у дитини ознак гострої респіраторної хвороби перед початком занять в присутності батьків, дитина не допускається до закладу, а її допуск до занять можливий лише за наявності довідки від лікаря про стан здоров’я.

  При відсутності батьків на момент виявлення захворювання, дитина тимчасово ізолюється в спеціально відведене приміщення з обов’язковим одяганням маски та наступним інформуванням батьків (законних представників) з прийняттям узгодженого рішення щодо направлення дитини до закладу охорони здоров’я.

  При виявленні ознак гострої респіраторної хвороби у дитини під час перебування в закладі, вона тимчасово ізолюється в спеціально відведене приміщення з обов’язковим одяганням маски, а в приміщенні, де перебувала така особа, проводиться провітрювання поза графіком та дезінфекція контактних поверхонь.

  При підтвердженні у дитини групи/класу випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) всі інші діти відповідної групи/класу та вихователі/помічники вихователів/вчителі, які проводили уроки в даному класі, вважаються контактними і підлягають самоізоляції та моніторингу стану здоров’я, який проводиться сімейним лікарем.

  При підтвердженні випадку коронавірусної хвороби (COVID-19) у працівника закладу, контактними особами вважаються ті, хто:

  • перебували з цією особою у закритому середовищі протягом 15 хвилин на відстані менше 1 метру;
  • контактували на відстані до 1 метру більше 15 хвилин без відповідних ЗІЗ або при неправильному їх використанні;
  • перебували в зоні пацієнта під час кашлю, чхання без ЗІЗ;
  • мали прямий фізичний контакт з хворим;
  • проживають в одному домогосподарстві.

  Адміністрацією закладу освіти протягом доби, з моменту отримання інформації про випадок COVID-19, надсилається повідомлення про контактних осіб із зазначенням їх ПІБ, дати народження, домашньої адреси та контактного телефону до Департаменту освіти ВМР, який передає дану інформацію в Департамент охорони здоров’я ВМР для організації моніторингу контактних осіб.

  Особи, що контактували з підтвердженим випадком захворювання на COVID-19, згідно наказу МОЗ України від 16.06.2020р. №1411 "Про внесення змін до Стандартів медичної допомоги "Коронавірусна хвороба (COVID-19)", підлягають лабораторному тестуванню на наявність вірусу SARS-CoV-2 методом ПЛР на 14 добу після останнього контакту. При неможливості проведення ПЛР впродовж однієї доби, тестування проводиться ІФА (Ig М).

  Допуск таких осіб до відвідування закладу здійснюється за наявності довідки від лікаря про стан здоров’я.

  Погребищенське районне управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області