Страшні випробування випали на долю України. Хроніка подій свідчить, що тут практично ніколи не було стану затишшя. Війна безжально «прокотилася» українськими землями двічі – коли нацисти її окупували і коли відступали. Практично лежала в руїнах значна частина міст і сіл після звільнення, а підприємства і заводи були або вивезені на Далекий Схід Росії, або зруйновані при відступі радянської армії.

  1225 днів і ночей український народ разом з народами усіх національностей Радянського Союзу боровся проти загарбників. І вистояв!.

  Війна забрала більше 50 мільйонів життів, ще більше – покалічила, знедолила. Україна заплатила за Перемогу найбільшу ціну. Загальні демографічні втрати України - включно з убитими, жертвами концтаборів, депортованими, евакуйованими й тими, що рушили у вигнання разом із відступаючими нацистами, - становлять не менше 14 млн. чоловік. Це втрати найбільші й не порівняні із втратами інших країн і народів у Другій світовій війні. Фактично, втрати українського народу становлять від 40 до 44% від загальних людських втрат СРСР. З 41,7 мільйона людей, які мешкали до війни в УРСР, на 1945 рік залишилося тільки 27,4 мільйони чоловік.

  Героїчними зусиллями фронтовиків у березні 1944 року територію Погребищенського району було звільнено. У братських могилах навічно залишилися 1412 воїнів-визволителів різних національностей, імена 329 з яких, не встановлено. В центрі м.Погребище в братській могилі монумента Слави поховано майже 700 визволителів нашого району.

  З нагоди 76-ї річниці визволення України від фашистських загарбників у церемонії покладання квітів до монумента Слави взяли участь голова райдержадміністрації Зінаїда Бутенко, заступник голови районної ради Ігор Гордійчук, Погребищенський міський голова Анатолій Білик, представники громадськості міста. Звертаючись до учасників заходу Анатолій Білик зазначив, що 28 жовтня 1944 року українські землі остаточно було звільнено від фашистських загарбників. На превеликий жаль, українські землі стали місцем багатьох боїв, і ми втратили надто багато життів у цих битвах. Він наголосив, що допоки ми пам’ятаємо вони житимуть в наших серцях.

  Присутні вшанували пам'ять загиблих в роки Другої світової війни хвилиною мовчання.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації