Підсумки діяльності освітянської галузі району в 2015 – 2016 навчальному році та завдання на 2016 – 2017 навчальний рік обговорено на розширеному засіданні колегії відділу освіти Погребищенської районної державної адміністрації 25 серпня 2016 року за участю голови райдержадміністрації І.Вінника, голови районної ради С.Волинського, директорів та голів профспілкових комітетів, вчителів шкіл, керівників районних методичних об’єднань, представників ЗМІ.

  Звітувала по підсумках роботи за 2015 – 2016 навчальний рік та охарактеризувала першочергові напрямки роботи на новий навчальний рік начальник відділу освіти райдержадміністрації З.Бутенко, яка зазначила, що основним завданням системи загальної середньої освіти району є забезпечення високої якості освіти й відповідності її потребам особистості та суспільства, яке реалізується в 27 загальноосвітніх школах 458-ма педпрацівниками. В районі функціонують 16 дошкільних навчальних закладів, в яких виховується 31 група, в яких виховуються 608 дітей віком від 3 до 6 років. Навчально-виховний процес забезпечують 70 педагогічних працівників.

  Вона також наголосила, що проводяться роботи по впровадженню енергозберігаючих технологій в навчальних закладах району, зокрема, у 6 - в 2016 році проведено заміну 97 вікон та 1 вхідних дверей на енергозберігаючі загальною вартістю 367 903 грн. (за рахунок обласного, районного, місцевого бюджету, субвенції сільських рад та позабюджетні кошти.

  В Саражинецькій ЗОШ І – ІІ ст. побудований дитячий спортивний майданчик за позабюджетні кошти на суму 45 тис. грн.

  Завдяки спільній співпраці з головами територіальних громад переможцями 13-го обласного Конкурсу проектів розвитку територіальних громад Погребищенського району 2016 року стали:

- Дзюньківська ЗОШ І-ІІІ ст., проект під назвою «Діти – наше майбутнє» – заміна 34 вікон та вхідних дверей на енергозберігаючі на суму 170 тис. грн. (за рахунок обласного, районного, місцевого бюджету, субвенція сільської ради та позабюджетних коштів);

- Черемошненська ЗОШ І – ІІ ст., проект під назвою «Тепло в навчальному закладі – тепло в дитячих серцях» - капітальний ремонт опалювального пункту на суму 192 898 грн.

- Сніжнянська ЗОШ І – ІІ ст. проект під назвою «Енергомодернізація навчального закладу – здоров’я дітей та економія енергоресурсів» - заміна вікон на енергозберігаючі та дверей на суму 155 тис. грн.

  Керівник освіти району також наголосила, що перший урок в навчальних закладах присвячений відзначенню 25-ї річниці незалежності України. Пропонуються теми Першого уроку для учнів 1 – 4 класів: «Це наше і це твоє» , а для учнів 5 – 11 класів « Від проголошення Незалежності до нової України». Поділилася думками щодо покращення навчально-виховного процесу голова профкому профспілки працівників освіти району Н.Боднарчук, О.Кобзар – директор комунального закладу «Дзюньківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів Погребищенського району Вінницької області»,Т.Синюченко – завідуюча комунальною установою «Погребищенський дошкільний навчальний заклад № 2», В.Омельчук – сільський голова с.Черемошне.

  Старший інспектор Погребищенського відділення поліції, старший лейтенант поліції О.Шайгородський поінформував про співпрацю із закладами освіти в частині проведення профілактичної роботи з неповнолітніми щодо попередження правопорушень.

  С.Данченко, заступник директора з виховної роботи комунального закладу «Погребищенська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів №1 Погребищенського району Вінницької області», поділилася враженнями від перебування делегації учнів та вчителів школи в Польщі.

  Голова райдержадміністрації І.Вінник привітав учасників колегії з початком нового навчального року. окреслив ряд пріоритетних завдань розвитку освітянської галузі району в складних для країни умовах, звернув увагу на активізацію патріотичного виховання серед учнівської молоді та наголосив, що професія вчителя найвагоміша для суспільства. Іван Васильович подякував усім, хто допомагав освітянській галузі протягом останнього часу та у підготовці освітніх закладів до нового навчального року, висловив надію на відновлення миру і спокою на Сході держави.

  Голова районної ради С.Волинський долучився до привітань педагогів району із початком нового навчального року, озвучив напрямки діяльності депутатського корпусу районної ради щодо співфінансування освітянських програм, перспектив оптимізації мережі шкіл району.

  За підсумками 2015 – 2016 навчального року кращим вчителям та педагогічним колективам за багаторічну сумлінну працю вручили грамоти відділу освіти райдержадміністрації.

  Перед початком колегії її учасники мали можливість оглянути виставку творчих робіт вихованців будинку художньо-технічної творчості дітей, виставку з життя шкіл в рамках створених освітніх округів та приймати привітання від зразкового вокально-хореографічного колективу Погребищенської ЗОШ № 1 І - ІІІ ступенів «Молоде покоління!».

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації