Сьогодні, 19 листопада, в облдержадміністрації відбувся прес-брифінг директора КНП "Вінницький обласний Центр профілактики та боротьби зі СНІДом" Ігоря Матковського.

  Він повідомив, що в рамках Європейського тижня тестування на вірус імунодефіциту людини (ВІЛ) та вірусні гепатити на Вінниччині проводитимуть безкоштовні тестування на ВІЛ та вірусні гепатити.

  Пройти тестування можна буде щодня з 23 по 27 листопада, а також 1 грудня, у Всесвітній день боротьби зі СНІД. Для тестування у вінничан проводитимуть забір крові у мобільній лабораторії.

  «Лабораторія Вінницького обласного центру СНІДу буде протягом тижня знаходитись в центрі міста – на Європейській площі біля Вежі. Вона працюватиме у зазначені вище дні з 12 до 17 години. Окрім того, в понеділок, 30 листопада в цей самий час лабораторія буде знаходитися біля Центрального залізничного вокзалу м. Віниця», – наголосив Ігор Матковський. Також, за його словами, буде змога зробити тести імуноферментного аналізу (ІФА-тести) на COVID-19.

  Ігор Матковський підкреслив, що попри пандемію коронавірусу, інші хвороби нікуди не поділися, серед них ВІЛ/СНІД, вірусні гепатити та інші соціально небезпечні хвороби.

  Як зауважив директор обласного Центру профілактики та боротьби зі СНІДом, ВІЛ-інфекція сьогодні – це цілком контрольована інфекція, яка дозволяє десятиліттями вести активне життя.

  «Сьогодні в області на антиретровірусному лікуванні перебувають більше 2 тисяч людей, під медичним спостереженням знаходяться більше трьох тисяч людей. Щороку ми виявляємо близько орієнтовно 250-350 нових випадків. Бережіть себе, щодня дбайте про своє здоров’я», – зазначив Ігор Матковський.

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/ostanni-novyny/31749-nastupnoho-tyzhnia-u-vinnytsi-mozhna-bude-bezkoshtovno-zrobyty-test-na-virusni-hepatyty-i-vil