Традиційно в Україні 20 листопада відзначається День спільних дій в інтересах дітей – день прийняття Конвенції ООН про права дитини.

  Мета його проведення – об’єднання зусиль всіх громадських організацій, державних установ, засобів масової інформації, батьків, громадян України на вирішення найбільш нагальних проблем дітей.

  Україна ратифікувала Конвенцію ще у вересні 1991 року. Конвенція базується на чотирьох основних принципах: першочерговість інтересів дитини; забезпечення повноцінного життя та розвитку; залучення до громадського життя; відсутність дискримінації.

  Службою у справах дітей райдержадміністрації ініційовано проведення в закладах освіти, в населених пунктах заходи з метою соціального захисту дітей вразливих категорій; започатковано щотижневі, в режимі онлайн - зустрічі, з прийомними батьками, батьками - вихователями, прийомними дітьми та дітьми - вихованцями; проведено індивідуальні зустрічі з опікунами/піклувальниками; обговорено на районній комісії з питань захисту прав дитини питання захисту прав та законних інтересів дітей, ефективність функціонування прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу на території району.

  Кожен з нас може внести позитивні зміни в життя хоча б однієї дитини, а спільними зусиллями ми зможемо змінити дитячий світ на краще!

  Начальник служби у справах дітей райдержадміністрації Л. ГАРНАГА