Сидимо в телефоні перед сном?

  Стандартна ситуація: гортаєш стрічку новин або переписуєшся з кимось уже в темній кімнаті, лежачи під ковдрою. А потім думаєш: хотілося ж лягти раніше, а заснув як завжди. І зранку прокидаєшся так, ніби й не спалося зовсім.

  Натомість спробуй відмовитися від телефону чи будь-яких екранних пристроїв принаймні за годину до сну. Як щодо сьогодні?

  Використання телефону перед сном погіршує наш сон, змушує прокидатися частіше й робить сон поверхневим. Так відбувається через гормон мелатонін. Він відповідає за контроль циклу сну і неспання. Синє світло від екранів збільшує викид в мозок гормону стресу — кортизолу. Це гальмує вироблення мелатоніну. Якщо організму не вистачає мелатоніну, у нас починаються проблеми з тим, щоби швидко засинати, а вдень почуваємо себе втомленими та роздратованими.

  Що можна зробити?

  Якщо тобі важко контролювати себе і не користуватися телефоном перед сном, спробуй залишити його в іншій кімнаті, а собі придбай звичайний будильник.

  Ще один варіант — поставити будильник на телефоні, а сам телефон покласти так, аби його було неможливо дістати з ліжка.

  Або принаймні переведи телефон у «нічний режим», котрий вимикає сповіщення та знебарвлює екран, відповідно, робить користування телефоном менш привабливим. Долучайся до марафону здорових звичок #ЗдороваУкраїна і роби разом із нами щодня маленькі кроки для свого здоров'я.

  #ЖивуЗдорово

  Джерело: http://www.vin.gov.ua/news/528-zahalnoderzhavni-novyny/32009-doluchaitesia-do-marafonu-zdorovykh-zvychok-vidmovtesia-vid-gadzhetiv-pered-snom