На виконання нормативно-правових документів щодо запровадження посилених протиепідемічних заходів на території Погребищенської громади у зв’язку із значним поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та вірусною пневмонією голова райдержадміністрації Зінаїда Бутенко провела робочу нараду.

  З інформацією про дотримання маскового режиму в приміщеннях, місцях масового скупчення людей та громадському транспорті інформувала начальник сектору превенції Погребищенського відділення поліції Зоряна Підопригора.

  Про алгоритм дії лікарів щодо хворих з підозрою на вірусну пневмонію та коронавірус йшлося в інформації головного лікаря КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» та КП « Погребищенська центральна районна лікарня» Івана Роздольського та Олега Олексієнка.

  Головний лікар КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» Іван Роздольський повідомив, що станом на 30 грудня 2020 від вірусної пневмонії стаціонарно лікуються 16 хворих, амбулаторно-23. Щодо коронавірусу, то у 18 осіб тести на COVID-19 дали позитивний результат. 16 хворих лікуються амбулаторно під наглядом сімейних лікарів, двоє хворих лікуються в стаціонарі спеціалізованих відділень опорних лікарень області.

  На нараді також розглянуто питання щодо забезпечення КП « Погребищенська центральна районна лікарня» та КП «Погребищенський центр первинної медико-санітарної допомоги» кисневими балонами та страхуванням медпрацівників. Як проінформував начальник управління фінансів райдержадміністрації Ігор Медик розпорядженням голови Вінницької обласної державної адміністрації від 19 листопада 2020 року №724 «Про внесення змін до обласного бюджету на 2020 рік» Погребищенскому району передбачено субвенцію з місцевого бюджету на забезпечення подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров`я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету в сумі 863900 грн.

  Рішенням 44 сесії районної ради 7 скликання від 19.11.2020 року №1-44-7/1008 «Про внесення змін до районного бюджету на 2020 рік» КП «Погребищенська центральна районна лікарня» виділено кошти в сумі 340000 грн. на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної інфекції COVID-19, в тому числі 50000 грн. для виготовлення проектно-кошторисної документації для централізованого проведення кисню в терапевтичний корпус, 80000 грн. для придбання кисневих балонів, 156000 грн. для придбання кисневих концентраторів, 39000 грн. для страхування медичних працівників згідно програми комплексного страхування здоров’я на випадок хвороби та медичного страхування «Турбота 24/7 – COVID 19E», 15000 грн. для придбання апаратів «Боброва».

  За результатами наради головою райдержадміністрації Зінаїдою Бутенко дано відповідні доручення.

  Загальний відділ апарату райдержадміністрації