Голова райдержадміністрації І.Вінник провів робочу зустріч з питання впровадження в системі охорони здоров’я району медичної інформаційної системи

  7 вересня 2016 року керівництво району зустрілось з Президентом громадської організації «Мольфар» Ю.Вотчер та керівником проекту «igiMed» К.Савчук, які реалізовують на Вінниччині проект хмарної обліково-медичної системи «igiMed». В зустрічі також взяли участь головний лікар Погребищенської центральної районної лікарні В.Павліченко, заступник головного лікаря комунальної установи Центру первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради В. Криницької.

  Як зазначили керівники проекту «igiMed» він полягає в тому, щоб запровадити на стаціях швидкої допомоги Вінницької області електронну систему обслуговування. На практиці це виглядає так: диспетчери "швидкої" приймають виклик, вводять дані в комп’ютер і скоординовують його на планшети фельдшерам швидкої допомоги, а вже ті виїжджають на потрібний виклик. Потім, на місті виклику, лікарі вводитимуть в систему додаткові дані про пацієнта, що дасть можливість в лікарні підготуватися до прийому хворого, наприклад, підготувати операційну абощо. Таким чином, лікарі швидкої допомоги не займатимуться зайвою писаниною і оперативніше реагуватимуть на виклики.

  Президент громадської організації «Мольфар» Ю. Вотчер проінформувала, що спеціальну програму абсолютно безкоштовно написали волонтери громадської організації «Мольфар». Планшети також не довелося купувати: їх в області закупили декілька років тому, коли започаткували проект для "швидких", який так і не був зреалізований. Вона наголосила, що для впровадження програмного забезпечення в лікувальних закладах Погребищенського району на першому етапі необхідно забезпечити приймальне відділення Погребищенської центральної районної лікарні комп’ютерною технікою, а кожну машину швидкої допомоги – лазерними принтерами.

  Керівники проекту відповіли на численні запитання, зокрема, фахові, які виникли у ході зустрічі у головного лікаря ЦРЛ В.Павліченко та заступника головного лікаря комунальної установи ЦПМСД В. Криницької. Президент ГО «Мольфар» Ю. Вотчер розповіла, що надалі система вдосконалюватиметься, а зараз програмістами розробляється модуль для підключення в систему і первинної ланки-сімейної медицини.

  «Ми маємо в цій програмі ще додати таку опцію, як допомога лікарю у підборі медичних препаратів. Ми вже маємо попередню домовленість із мережею аптек і буде висвітлюватися їхня інформація. І ще ми маємо намір співпрацювати із страховими компаніями, щоби люди, які потрапляють у різні нештатні ситуації, могли одразу отримувати допомогу фінансову від страхових компаній.», - сказала Ю.Вотчер.

  За результатами обміну думками головою райдержадміністрації І.Вінником, головою Погребищенської районної ради С.Волинським прийнято рішення про підготовку до укладання договору про співпрацю із впровадження «хмарної» облікової медичної інформаційної системи «igiMed» у Погребищенському районі та вирішення питання з фінансування комп’ютерною технікою приймального відділення та швидких медичних допомог.

  Керівники проекту подякували за розуміння та висловили надію на подальшу співпрацю в питаннях покращення ефективності роботи лікарів та якості лікування.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації