Контроль за благоустроєм міст та сіл – це дуже широке поняття. І кожен із нас своїми очима бачить реальні проблеми.

  Проходячи вуличками міста чи села, ми не одноразово спостерігали таку картину, коли невиховані люди кидають сміття де попало. І таких людей, нажаль, багато. От і територія міст і сіл виглядає брудною і засміченою. А якщо кожна людина перестане кидати на газони порожні упаковки, ховати в кущах мішки з мусором, пусті бляшанки, то і територія стане чистою. Але так має чинити кожен громадянин. Не потрібно дивитися один на одного і говорити: «А чому я?», «Нехай сусід дбає про чистоту!».

  Потрібно розпочинати з себе. В першу чергу, виховувати себе та свої близьких любити чистоту та не засмічувати навколишнє середовище. Зробити своїм особистим правилом дотримання чистоти не тільки у себе вдома, а й у місті чи селі. Чистота нашої території залежить від совісті кожного його мешканця.

  Відповідно до розпорядження голови районної державної адміністрації від 21 березня 2016 року № 64 «Про проведення двомісячників та санітарних днів з озеленення і благоустрою території населених пунктів району в 2016 році» з 01 жовтня по 30 листопада 2016 року в районі проводиться осінній двомісячник та санітарні дні з благоустрою території населених пунктів, в ході яких територіальними громадами району виконуються роботи з забезпечення виконання санітарного законодавства та упорядкування території району.

  Під час двомісячника в кожній територіальній громаді району необхідно провести роботи з обрізання дерев, кущів, розчищення від гілля придорожніх смуг та ліній електропередач. Провести роботи з благоустрою територій населених пунктів, приведення до належного санітарного стану кладовищ, пам’ятників, пам’ятних знаків, санкціонованих сміттєзвалищ, тощо.

  В усіх територіальних громадах району, власникам закладів торгівлі необхідно забезпечити виконання договірних умов з облаштування прилеглих територій торгових точок, місць для тимчасового зберігання відходів, забезпечення освітлення їх в нічний час.

  Протягом жовтня 2016 року в рамках Всеукраїнської акції з благоустрою «За чисте довкілля» проведено цілий ряд заходів, а саме: упорядковано 65,8 га територій парків, скверів, алей, 23 га квітників і газонів, упорядковано 27 сміттєзвалищ та ліквідовано 12 несанкціонованих сміттєзвалищ, упорядковано 12 братських могил та 34 одиниці пам’ятників, пам’ятних знаків, меморіалів та одиночних могил, оформлено в’їзні знаки до населених пунктів району.

  До участі в проведенні заходів залучались працівники установ, організацій та закладів бюджетної сфери, учнівська та студентська молодь.

  На даний час проводяться роботи по вирубці кущів та прибиранню обпалого листя, як за межами так і в межах населених пунктів району.

  Звертаюсь до керівників усіх рівнів, мешканців населених пунктів усіх територіальних громад провести благоустрій територій підприємств, організацій, установ та власних помешкань.

  Завідувач сектору розвитку житлово-комунального господарства та
інфраструктури райдержадміністрації О.Партика