З 26 жовтня з візитом у відповідь до нашого міста прибула делегація школярів з Польщі. Програма була досить насиченою: офіційні заходи, поїздки, екскурсії, зустрічі, концерти, розважальні заходи — все це організатори втиснули в рамки чотириденний термін. Тринадцять учнів з польського містечка Фалкув здобули строкаті враження від поїздки. До речі, для того, аби гідно зустріти іноземних гостей і, як кажуть, не вдарити обличчям в багно, скоординували зусилля місцеві підприємці: Олександр Павліченко, Микола Бердиш, Олександр Колотуцький, Микола Мотруніч, Олександр Кілівник, Андрій Нікітішин, Володимир Слінченко та Ольга Деркач, не залишились осторонь і представники влади Анатолій Білик і Сергій Волинський. Окрема подяка від організаторів Аллі Маценко, яка забезпечила комфортне проживання іноземної делегації.

  Перший день візиту пройшов у місті Київ, де учні польської гімназії відвідали музей Другої світової війни, ознайомилися з експозицією військової техніки тих часів, прогулялися Хрещатиком, Маріїнським парком, побували на Майдані Незалежності, познайомилися з національною кухнею.

  Другий день носив більш офіційний характер — дітей, педагогів, що їх супроводжували, та вуйта гміни Фалкув запросили на відеопрезентацію до районної ради. Вітаючи гостей, голова райради Сергій Волинський запевнив, що важливість подібної акції важко переоцінити. Під час короткого виступу він познайомив присутніх з демографічною ситуацією в районі, економічними показниками аграрного сектору, розповів про основні функції місцевого самоврядування, вітчизняну виборчу систему, оприлюднив статистичні дані, зупинився на історії співпраці з Конецьким повітом. У свою чергу, вуйт гміни Фалкув Хенрік Конечни подякував за гостинність і наголосив на тому, що саме подібні контакти на рівні місцевих громад — найдієвіша дипломатія. Пан вуйт запевнив, що в Україні вони знайшли ту сердечність і гостинність, котрі дозволили їм почуватися, як вдома. Директор міської школи №1 Тетяна Носова, на плечі котрої лягла левова частина організаційних питань, ще раз підтвердила аксіому, що за молоддю — майбутнє, а основне завдання подібних зустрічей — обмін тим добрим, що є у кожного.

  Наступним пунктом відвідин стала міськрада, де учнів гімназії ім. Івана Павла ІІ зустрів Погребищенський голова Анатолій Білик. Він також озвучив тезу про те, що саме підростаючому поколінню вдасться подолати всі протиріччя, залишені у спадок політиками, а цей візит — додаткове свідчення цього.

  Крім того, польські підлітки змогли познайомитися з умовами навчання у ВПУ №42. Гостей вразила матеріальна база і рівень практичної підготовки учнів навчального закладу. Діти разом зі своїми наставниками побували на виробничому навчанні, де разом з учнями ВПУ №42 спробували власні сили в кулінарії та оцінили рівень практичної підготовки майбутніх електриків та водіїв. Особливе враження на гостей справив кабінет військової підготовки. За словами директора гімназії ім. Івана Павла ІІ Агнешки Ліпської, у Польші немає нічого подібного.

  У Погребищенській школі №1 польські підлітки також змогли взяти участь у проведенні практичних експериментів на уроках хімії, фізики та біології, що викликало неприховане захоплення, адже вдома вони знайомляться з подібними методами навчання виключно на відеопрезентаціях.

  Своєрідним творчим підсумком цього дня став спільний концерт у стінах міської школи №1. Польська делегація яскраво і креативно презентувала власний навчальний заклад та територіальну громаду. Учні нашої школи не залишилися в боргу, запропонувавши увазі гостей та численних глядачів цікаві танцювальні та вокальні композиції на різні смаки й уподобання. Крім гарного настрою, гості подарували навчальному закладу принтер, футбольні м’ячі, солодощі та іншу сувенірну продукцію.

  Загалом для більш неформального проведення вільного часу учнівським активом та педагогом-організатором Ю. Яворською для гостей було підготовлено дві тематичних дискотеки: патріотичну «Я люблю Україну» та креативну «Тату-паті».

  Наступного дня, в суботу, для іноземної делегації була організована поїздка до Вінниці, котра передбачила не лише ознайомчу екскурсію містом разом з фаховим гідом і перекладачем, а також відвідини арт-галереї сучасного мистецтва та майстер-клас з малювання кавою. Цей вид декоративного розпису не потребує нічого, крім води, аркуша паперу, пензля та кави, зате кожен учасник майстер-класу отримав можливість не лише реалізувати власні творчі нахили, а й забрати на згадку запашний та цілком екологічний витвір, виготовлений власноруч. Фінальним акордом суботньої мандрівки стало знайомство з експозицією Вінницького обласного краєзнавчого музею.

  В останній день візиту гості з Конецкого повіту відвідали святкову месу в римо-католицький храмі м. Погребище. Після завершення літургійної служби Хенрік Конечни передав місцевій релігійній громаді грошову пожертву від мешканців гміни Фалкув на реконструкцію храму. Міський голова, який також був присутній на заході, подякував польським гостям за фінансову допомогу і, в свою чергу, пообіцяв не заважати будь-яким позитивним починанням, спрямованим на благо міста.

  Л. Мусієнко, районна газета «Колос»