Голова райдержадміністрації І. Вінник та голова районної ради С. Волинський відвідали Погребищенську ЗОШ №2 І-ІІІ ст. де за рахунок бюджетних коштів та турецького агентства ТІКА проходить заміна вікон та вхідних дверей у навчальному закладі. Вони поцікавились ходом робіт, дали високу оцінку професійній компетентності фахівців-підрядників, обговорили з директором школи П. Коротуном терміни проведення монтажу вікон та подальший алгоритм спільних дій у питанні зміцнення матеріально-технічної бази навчального закладу.

  Щоденно робітники замінюють до тридцяти вікон. Вистачає роботи й господарям навчального закладу, які приводять до ладу класні кімнати та інші приміщення після монтажу вікон.

  Відповідно до проекту, впровадження якого передбачає заміну всіх вікон та вхідних дверей у приміщенні Погребищенської школи №2, в рамках співфінансування із районного бюджету виділено 500 тис. грн. та 780 тисяч грн. – кошти інвестора ТІКА.

  Для довідки:

  Агентство ТІКА (Агентство взаємодопомоги та координації Республіки Туреччина) є державною структурою і відкрито в 1992 році.

  Сьогодні його 55 координаційних офісів функціонують більш ніж в 140 країнах світу. Діяльність агентства представляє собою реалізацію економічних, культурних, історичних, освітніх проектів, спрямованих на потреби тієї чи іншої держави. На території нашої країни агентство ТİКА реалізує проекти та програми з 1997 року в рамках «Угоди між урядом Турецької Республіки і Кабінетом Міністрів України про технічне та фінансове співробітництво» та Меморандуму про взаєморозуміння між Кабінетом Міністрів України та урядом Турецької Республіки про погодження списку проектів. У 1997—2016 роках TİKA впровадило майже 260 проектів, загальний бюджет яких склав майже 30,5 мільйонів доларів США.

  Перші проекти були направлені на репатріантів — кримських татар. Свого часу за підтримки агентства у Криму було побудовано 9 національних шкіл. Серед нині впроваджуваних — проекти у сферах освіти, охорони здоров’я, культури, надання консультаційних послуг та послуг з навчання, підвищення рівня інституціоналізації в системі державного управління, розвитку сільських територій тощо. Проекти реалізуються в містах Київ, Львів, Вінниця, Івано-Франківськ, Миколаїв, Херсон, Дніпро, Черкаси, Одеса та в областях.

  За матеріалами районної газети «Колос».