Залізничники докладають багато зусиль для забезпечення комфортного перевезення пасажирів, своєчасної доставки вантажів. Господарі сталевих магістралей можуть працювати в умовах надзвичайних ситуацій, здійснюють охорону вантажів і забезпечують безпеку руху на залізничному транспорті, щоб з честю виконати поставлені перед залізничним транспортом завдання. А вони, як демонструє наша непроста доба, всеохоплюючі. Наприклад, на західному напрямку залізниця зводить мости, будує нові тунелі. Чого вартий тільки осучаснений Бескидський тунель у Карпатах, першу чергу якого вже здано в експлуатацію, що дозволить збільшити та пришвидшити транзитні перевезення до Європи.

  А на сході, для вирішення невідкладних, а нерідко й небезпечних завдань у зоні проведення АТО професійні військові залізничні формування — Державна спеціальна служба транспорту Міністерства інфраструктури України (колишні залізничні війська) — демонструють професіоналізм та відповідальність під час виконання бойових завдань по охороні та обороні стратегічних об’єктів держави, на відновленні та будівництві мостів, розмінуванні та знешкодженні тонн вибухонебезпечних боєзапасів, часто під обстрілами сепаратистсько-окупантських військових підрозділів.

  На території району немає крупних залізничних вузлів, як, наприклад, Жмеринка чи Здолбунів, та все ж є мережа сталевих магістралей, яка представлена кількома залізничними станціями. Одна з них — станція Ржевуська, колектив якої очолює Галина Корнійчук. Хоча й невеликий тут колектив трудиться, та всі працівники добросовісно виконують свої обов’язки, досконало знають справу, забезпечуючи рух потягів, перевезення пасажирів та вантажів.

  Минулої п’ятниці, напередодні професійного свята, колектив відвідали голови райдержадміністрації Іван Вінник та районної ради Сергій Волинський. Вони вітали трудівників станції. За вагомий особистий внесок у справу пок­ращення надання послуг залізничного транспорту, сумлінну працю, високий професіоналізм та з нагоди Дня залізничника почесну грамоту районного рівня та грошову відзнаку вручили складачеві поїздів Василю Снітку.

* * *

  Слова шани і поваги звучали того дня і на адресу робітників філії столичного електровагоноремонтного заводу, виробничі потужності якої розташовані у селищі Погребище Друге. Тут нині трудиться колектив з понад 80 працівників, який очолює досвідчений керівник Сергій Пашкурний. Серед кращих виробничників директор називає Павла Вальчука — слюсаря-ремонтника, Віталія Горобця — оператора котельні, Володимира Костюка — електромонтера, Надію Мельничук — працівницю охорони, Віктора Дзюбу — верстатника, Петра Мельничука — начальника збиральної дільниці, Андрія Шевчука — газоелектрозварника.

  Підприємство, по суті, відродилося, працює сьогодні в кілька змін на добу, аби виконувати замовлення «Укрзалізниці» на ремонт вагонів у складі ПрАТ «Київський електровагоноремонтний завод», яке є провідним підприємством держави з виконання капітально-відновлювальних ремонтів електропоїздів з подовженням їх термінів експлуатації на десятки років. Таким чином, у селищі Погребище Друге зношеним електровагонам дається друге народження — замінюється більша частина конструкцій, а, буває, погребищенські умільці практично виготовляють новий вагон «електрички», бо мають для цього всі можливості, які забезпечує дирекція філії та підрядники.

  Робота не з легких: очистка від іржі та старої фарби, заміна листів даху та бічних конструкцій вагона, виготовлення профілів, приварювання нових листів та фарбування. Але люди працюють, бо є можливість заробити пристойну заробітну плату, є постійні замовлення, є чим працювати.

  З лютого поточного року, відколи завод-філія запустив виробничі потужності, відправлено до столиці 12 головних вагонів електропоїзда, 22 — причіпних, 35 — очищено до металу. Перераховано значні суми податків та зборів до бюджетів усіх рівнів.

  Отож напередодні професійного свята безпосередньо в цеху зібралися слюсарі, ремонтники, електрогазозварники, верстатники, майстри дільниць, аби почути схвальні слова про свою роботу.

  Вітальні виступи голови райдержадміністрації Івана Вінника та голови районної ради Сергія Волинського були пронизані почуттям вдячності за вагомий внесок ремонтників в загальну скарбницю району і держави.

  За особисті трудові заслуги та з нагоди Дня залізничника грамоти райдержадміністрації і районної ради та грошові відзнаки отримали Олексій Заїка — головний механік, Віктор Микичур — інженер та Віктор Дзюба — верстатник підприємства.

  Микола МАЦЕНКО, головний редактор районної газети «Колос»