25 листопада 2016 року, з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

  У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості.

  У виступі голова районної ради С. Волинський зазначив, що саме у цей день ми схиляємо голову перед однією з найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії – 84 - ми роковинами голодомору 1932-33 рр., який знекровив і спустошив нашу землю, забрав мільйони життів її безневинних дітей. Наш святий обов’язок закарбувати в серцях пам’ять про невинно убієнних наших братів та сестер. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння.

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки.

  Мітинг-реквієм завершився відправленням заупокійної молитви.

  25-26 листопада 2016 року в усіх територіальних громадах Погребищенського району відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. Учасники заходів долучилися до акції «Засвіти свічку».

  Архівні документи та зібрані свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав біля 14 тисяч жителів району.

  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації