Реалізація і захист прав учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, внутрішньо переміщених осіб та постраждалих внаслідок зазначеної операції

  На виконання розпорядження голови районної державної адміністрації І. Вінника від 14.11.2016 року №276 «Про проведення в районі у 2016 році Всеукраїнського тижня права»

  управління праці та соціального захисту населення Погребищенської районної державної адміністрації на п. 2.1 зазначеного розпорядження повідомляє, що на обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі осіб, які мають право на пільги по Погребищенському району перебувають сім осіб, яким надано статус осіб на яких поширюється чинність Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» зазначених у статтях 6 і 7 цього Закону (сім’ї загиблих під час проведення АТО), 205 осіб, яким надано статус учасника бойових дій (за участь в АТО), дві особи, яким надано статус інваліда війни 3 групи (за участь АТО) та одна особа, якій надано статус інваліда війни 2 групи (Революція гідності). Пільговики користуються пільгами відповідно до чинного законодавства. Відповідно до розпорядження голови райдержадміністрації від 29.06.2016 року № 161 «Про створення комісії з обстеження соціально-побутових умов проживання сімей поранених та загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України» здійснюються обстеження соціально-побутових умов проживання сімей поранених та загиблих під час проведення антитерористичної операції на сході України. За результатами обстежень проблемні питання беруться на контроль та вирішуються з урахуванням наявних ресурсів та можливостей.

  Питання дотримання вимог Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту», хід виконання комплексних програм, які передбачають медичну та матеріальну допомогу учасникам антитерористичної операції, сприяння розвитку культурно-просвітніх форм роботи з ними знаходиться на постійному контролі влади району.

  У Погребищенському районі проживає 167 сімей (234 особи) які переселились з тимчасово окупованої території України та районів проведення АТО.

  Факт внутрішнього переміщення підтверджується довідкою про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи. Довідка є безстроковою. Раніше вона діяла лише 6 місяців. Відтепер підтверджувати свій статус кожні півроку непотрібно.

  Скасовано необхідність ставити штамп міграційної служби на довідці ВПО.

  Підставою для взяття на облік внутрішньо переміщеної особи є проживання на території, де виникли обставини, зазначені в статті 1 ЗУ »Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб».

  Для отримання довідки про взяття на облік внутрішньо переміщеної особи необхідно звернутись із заявою до управління праці та соціального захисту населення Погребищенської РДА.

  Заява подається внутрішньо переміщеною особою, в тому числі неповнолітніми дітьми, особисто, а малолітніми дітьми, недієздатними особами або особами, дієздатність яких обмежено, - через законного представника.

  Щоб встановити (або підтвердити) проживання в зоні конфлікту, достатньо: військового квитка, трудової книжки, документа, що підтверджує право власності на рухоме або нерухоме майно, медичних документів або навіть фотографій чи відеозаписів.

  У випадку коли внутрішньо переміщена особа добровільно повертається додому, на тимчасово окуповану територію, на тривалий термін, він зобов’язаний повідомити про це орган, який видав йому довідку ВПО. Причому не пізніше, ніж за три дні до дня виїзду. В іншому разі, через 60 днів відсутності, дію його довідки скасують.

  Грошова допомога переміщеним особам не призначається, якщо будь хто з членів сім’ї має у власності житлове приміщення, розташоване в регіонах, інших ніж тимчасово окупована територія України, або має на депозитному банківському рахунку кошти, у сумі, що перевищує 10-кратний розмір прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

  Структурні підрозділи з питань соціального захисту населення та/або робочі групи, що утворюються з представників територіальних підрозділів МВС, ДМС, СБУ, Національної поліції, Держфінінспекції, Держаудитслужби та Пенсійного фонду України за рішенням районних, районних у м.Києві держадміністрацій, виконавчих органів міських, районних у містах ( у разі утворення) рад також можуть проводити додаткові перевірки фактичного місця проживання/перебування внутрішньо переміщеної особи із складанням акта обстеження матеріально-побутових умов сім’ї.

  За відсутності внутрішньо переміщеної особи за фактичним місцем проживання/перебування представник структурного підрозділу з питань соціального захисту населення або робочої групи робить відповідний запис в акті обстеження матеріально-побутових умов сім’ї і залишає внутрішньо переміщеній особі повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитись до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення для проходження фізичної ідентифікації. У разі коли внутрішньо переміщена особа протягом трьох робочих днів не з’явилася до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення , такий підрозділ надсилає їй рекомендованим листом повторне повідомлення про необхідність протягом трьох робочих днів з’явитися для проходження фізичної ідентифікації. Водночас УПСЗН робить запит до Держприкордонслужби щодо виїзду внутрішньо переміщеної особи за кордон, на тимчасово окуповану територію України або до населених пунктів, на території яких органи державної влади тимчасово не здійснюють свої повноваження. Структурний підрозділ з питань соціального захисту населення вносить на розгляд комісії протягом трьох робочих днів з дня надходження інформації від Держприкордонслужби, та відповідно до акта обстеження матеріально-побутових умов проживання сім”ї подання про припинення соціальної виплати. Комісія протягом п’яти календарних днів розглядає подання про припинення соціальних виплат та приймає відповідне рішення.

  При виникненні питань, пов’язаних з наданням населенню пільг та питання взяття на облік внутрішньо переміщених осіб громадяни можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення за адресою : м. Погребище, вул. Б.Хмельницького, 81, або за телефоном 2-17-58, 2-13-58.

  Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення Г.Д.Міщук