Про недопущення в районі випадків АЧС, нодулярного дерматиту ВРХ та високопатогенного грипу птиці

  11 січня 2017 року під головуванням заступника голови райдержадміністрації П.Шафранського відбулось розширене засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Погребищенській райдержадміністрації за участі ряду керівників сільгоспформувань району.

  Обговорювалось питання про посилення заходів профілактики африканської чуми свиней, заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та грипу птиці.

  Відкриваючи засідання комісії П.Шафранський довів до відома присутніх рішення, які були прийняті за результатами роботи Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при Вінницькій облдержадміністрації та акцентував увагу на першочергових завданнях, які стоять перед відповідними службами та органами влади району для збереження стабільної епізоотичної ситуації, забезпечення належного ветеринарно-санітарного контролю та нагляду за якістю сільськогосподарської продукції, за здоров’ям людей та тварин.

  В. о. начальника управління Держпродспоживслужби в Погребищенському районі О. Пожований поінформував присутніх про ситуацію щодо розповсюдження африканської чуми свиней, заразного вузликового дерматиту великої рогатої худоби та грипу птиці. Він також окреслив ряд профілактично-запобіжних заходів, які необхідно здійснити в районі для недопущення занесення збудників даних хвороб.

  За результатами обговорення піднятих питань комісія прийняла відповідні рішення, зокрема:

  • вжити невідкладних заходів щодо припинення торгівлі тваринами, птицею та продуктами тваринного походження в несанкціонованих місцях, без проведення ветеринарно-санітарної експертизи в державних лабораторіях;
  • створення матеріального резерву підрозділам ДСНС для екстреного розгортання та належних умов функціонування карантинних ветеринарно-поліцейських постів, виконання заходів з ліквідації особливо небезпечних захворювань (кунги, дезбар’єри, спецодяг, паливно-мастильні матеріали, дрова, попереджувальні знаки тощо);
  • посилити контроль за виконанням заходів щодо недопущення занесення та поширення збудника грипу птиці на підконтрольних територіях.

  У рішенням комісії також рекомендовано не утримувати свиней в особистих підсобних господарствах громадянам, які працюють в сільськогосподарських підприємствах, діяльність яких пов’язана з вирощуванням, утриманням та реалізацією живих свиней.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації