Ми народилися й живемо в Україні. Це та мати, яку не обирають, це та доля, яка випадає раз на віку. Україна — це чудовий народ, що любить свою мову, культуру, шанує традиції. Україна — вільна незалежна держава.

  Для кожного свідомого українця, для українця-патріота є два найсвятіших слова : БОГ і Україна.

  22 січня відзначається День Соборності України, вшановуються дві визначні події в нашій історії — проголошення 22 січня 1918 року Четвертим Універсалом Центральної Ради УНР незалежною, вільною, самостійною, суверенною державою та проголошення Акту Злуки ЗУНР та УНР. Україні, як відомо, судилося виникнути на перехресті давніх шляхів між Заходом і Сходом — шляхів торговельних, міграційних, культурних. «Народ наш живе на Україні вже дуже давно, — пише визначний український історик М. Грушевський, — тисячу триста літ тому (600 або 700 літ по Різдві Христовім) жили вже наші люди мало не по цілій Україні, як і тепер». Мали ми свою сильну, найбільшу в тогочасній Європі державу — Київську Русь. Ми мали добрих провідників — славних і мудрих князів. Але обабіч мали войовничих сусідів — спершу дикі орди хазарів, печенігів, половців, а згодом — Велике князівство Литовське, Річ Посполиту, Османську імперію. Благодатна українська земля ставала ласим шматком у їхніх загарбницьких планах.

  Відтак упродовж усього останнього тисячоліття наддніпрянcькі та прикарпатські землі постійно вели криваву війну за свої національні інтереси, за власну державу. На вівтар української державності багато поколінь українців поклали своє життя. Якщо хочемо осягнути своє минуле, повинні вчитися, знати і пам’ятати помилки минулого, аби зробити правильні висновки.

  Прийшло ХХ століття, а з ним історична подія, яка відбулась у Києві, на площі біля Софіївського собору, де і було проголошено Акт злуки Української та Західно-Української народних республік. Відзначення Дня Соборності — це не тільки важлива суспільна потреба, а й наш моральний обов’язок перед пам’яттю поколінь, що склали голови на вівтар державної незалежності та соборності.

  Сьогодні на сході України тривають військові дії, справжня війна, безжальна і кривава. Сили АТО намагаються протистояти загарбникам і терористам. Коли ворог на порозі твого дому, коли порушив кордони твоєї держави, то захищати її — обов’язок кожного.

  До Дня Соборності щорічно готуються і учні Дзюньківської школи, де з цієї нагоди планується проведення заходу «Україна — єдина країна». Це наше глибоке переконання, тому віримо, незабаром ворог піде з нашої землі.

  Т. Федюк, вчитель-філолог, с. Дзюньків. Районна газета «Колос»