30 січня 2017 року відбулося чергове засідання районної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій.

  Відкрив засідання комісії голова районної державної адміністрації Вінник І.В.

  На порядок денний засідання комісії було винесено 2 питання, а саме:

  І. Про затвердження «Комплексного плану організаційних та практичних заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році на території Погребищенського району».

  В ході обговорення було піднято питання щодо необхідності проведення заходів та роз’яснювальної роботи серед населення про небезпеку виїзду легковими автомобілями на лід. За результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила:

  1.Затвердити «Комплексний план організаційних та практичних заходів щодо підготовки та пропуску льодоходу, повені і паводків у 2017 році на території Погребищенського району».

  2. Начальнику районного сектору Головного управління ДСНС України у Вінницькій області (Недошовенко С.М.) та начальнику Погребищенського відділення поліції Калинівського відділу ГУНП у Вінницькій області (Гавриш В.В.):

  2.1. Оганізувати проведення роз’яснювальної роботу серед населення про небезпеку виїзду на лід автотранспортом, вжити заходів щодо обмеження виїзду автотранспортом на лід ставків «Лисогірський» та «Заводський».

  3. Начальнику районного сектору Головного управління ДСНС України у Вінницькій області (Недошовенко С.М.):

  3.1. Взяти під особистий контроль питання щодо пропуску весняного паводку, повені та льодоходу, забезпечити виконання Комплексного плану, узгодити дії органів управління і сил цивільного захисту та матеріально-технічне забезпечення запланованих заходів;

  3.2. Провести підготовку спеціальної техніки і рятувальних засобів для використання їх в умовах повені;

  3.3. В місцях можливих повеней зосередити необхідну кількість запасів матеріалів для будівництва тимчасових дамб;

  3.4. Забезпечити готовність сил оперативно-рятувальної служби для ліквідації надзвичайних ситуацій, пов’язаних з підтопленням житлових будинків та господарських об’єктів.

  4. Міському та сільським головам:

  4.1. Організувати перевірку стану систем для відведення поверхневих вод, зливових каналізаційних систем в населених пунктах, водопропускних споруд та повеневих водостоків та за потреби вжити заходів щодо приведення їх в належний стан.

  ІІ. Про створення штабу з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій у період льодоходу, повені і паводків у 2017 році:

  За результатами доповіді та з урахуванням обговорення Комісія вирішила:

  1.Створити штаб з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій у період льодоходу, повені і паводків, що додається.

  2.Затвердити графік цілодобового чергування відповідальних працівників райдержадміністрацій на випадок виникнення надзвичайних ситуацій у період льодоходу, повені і паводку.

  3.Відділу інформаційної діяльності, організаційної роботи та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації (Старинчук В.О.):

  3.1 Висвітлювати у засобах масової інформації матеріали про безпеку перебування людей на замерзлих водоймах та безпеку у період весняної повені, а також заходи щодо забезпечення у цих умовах захисту населення і господарського комплексу району;

  4. Сектору цивільного захисту, взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації (Білоконь В.М.) забезпечити:

  4.1. Координацію дій органів управління і сил цивільного захисту району при проведенні робіт по пропуску паводку та льодоходу;

  4.2. Своєчасне оповіщення населення та керівного складу цивільного захисту про можливу загрозу повені та її масштаби;

  4.3. Постійний контроль та моніторинг за проходженням паводку та льодоходу. При загрозі ускладнення паводкової ситуації негайно інформувати районну державну адміністрацію.

  Голова районної державної адміністрації І.Вінник, підводячи підсумки засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій, наголосив на неухильному виконанні розглянутих питань та поставлених завдань під час засідання комісії.

  Завідувач сектору цивільного захисту, взаємодії з
правоохоронними
органами та оборонної роботи райдержадміністрації В.Білоконь