7 лютого 2017 року відбулося засідання колегії Погребищенської райдержадміністрації, яке провів голова райдержадміністрації І.Вінник. В роботі колегії взяли участь: перший заступник голови облдержадміністрації А. Гижко, голова районної ради С. Волинський, члени колегії райдержадміністрації, голови виконавчих комітетів місцевих рад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, установ та організацій, сільськогосподарських підприємств району, представники громадських організацій.

  Про підсумки соціально-економічного розвитку району за 2016 рік та основні завдання на 2017 рік інформував голова райдержадміністрації І.Вінник. Він детально зупинився на досягненнях району у всіх пріоритетних напрямках розвитку. За результатами спільної діяльності органів влади та суб’єктів господарювання до зведеного бюджету району за доходами загального фонду понадпланово надійшло 30,1 млн. грн., до районного бюджету –14,6 млн. грн.

  Протягом минулого року, у рамках обласного конкурсу на розвиток власної інфраструктури дев’ятьма громадами мобілізовано кошти у сумі 2,125 тис. грн.

  За кошти Державного фонду регіонального розвитку в сумі 3 млн.грн. та співфінансування з районного бюджету в сумі 300 тис.грн. проведено утеплення та встановлення теплозберігаючих вікон в Погребищенській школі №1. За участю Турецького агенства (ТІКА) в сумі 750 тис.грн. та коштів районного бюджету в сумі 500 тис.грн. проведено роботи по заміні вікон та дверей на енергозберігаючі в Погребищенській школі №2. Відповідно до проведеного аналізу територіальними громадами проведена об’ємна робота щодо соціально – економічного розвитку на суму біля 17,8 млн .грн., з них бюджетні кошти становлять 11,6 млн.грн., позабюджетні кошти – 6,2 млн.грн.

  Досягнуто гарних результатів в аграрному секторі: 4 місце серед районів в області по валовому виробництві зернових культур, 3 місце – по виробництву сої, 1 місце - по урожайності соняшника.

  Суттєво зросла орендна плата за використання земельних часток – паїв. Загалом, нарахування якої становить більше 91 млн.грн. (у 2014 – 2015 роках - 32 млн грн.). Внаслідок цього і до районного бюджету суттєво збільшено надходження ПДФО від орендної плати.

  Значної уваги у 2016 році приділялося питанням соціального захисту населення. В цілому громадянам району за минулий рік надано пільг та копенсацій на загальну суму 7,0 млн. грн. створено Центр учасників АТО, налагоджено плідну співпрацю у вирішенні соціально-побутових, юридичних питань. Прийнята районна програма підтримки учасників антитерористичної операції, членів їх сімей, в також інших верств населення району. За 2016 рік 162 учасникам АТО виплачено одноразову матеріальну допомогу в сумі 149 тис. грн. та 6 членам сімей загиблих в сумі 60 тис. грн. Працевлаштовані 11 учасників АТО, 332 учасникам АТО надано викопіювання на земельні ділянки на загальну площу 650,2 га.

  Належна увага приділяється вимушеним переселенцям. Так, 163 внутрішньо переміщеним особам, що проживають у районі, виплачено адресну допомогу для покриття витрат на проживання в т.ч. на оплату житлово–комунальних послуг виплачено за 2016 рік в сумі 1 млн. 91 тис. грн.

  Про виконання районного бюджету за 2016 рік йшлося у інформації І. начальника управління фінансів райдержадміністрації І.Медика. оптимізацію галузі освіти та аналіз податкових надходжень за 2016 рік та перспективи на 2017 рік.

  Перший заступник голови облдержадміністрації А.Гижко у своєму виступі висловив побажання до керівництва районної ради щодо необхідності присутності в майбутньому на підсумкових колегіях депутатського корпусу районної ради, адже питання, що розглядаються є важливими для розвитку району.

  Звертаючись до учасників засідання Андрій Петрович наголосив: «Необхідно розробити карту пріоритетів діяльності структурних підрозділів райдержадміністрації, територіальних громад на 2017 рік. Першочерговими напрямками мають бути:

  • комплексне енергозбереження; бюджетна децентралізація;
  • зміна зовнішнього вигляду населених пунктів;
  • участь в інвестиційних проектах, що передбачають створення нових робочих місць».

  На завершення побажав усім присутнім подальшої плідної праці.

  Підводячи підсумок роботи колегії голова райдержадміністрації І.Вінник подякував усім за співпрацю, за творчий підхід, за креативні рішення, за продукування цікавих ідей із їх подальшим ефективним втіленням у життя району.

  Перший заступник голови облдержадміністрації А.Гижко після завершення колегії ознайомився з роботою Центру надання адміністративних послуг, управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації, з ходом будівництва нового приміщення школи у с.Гопчиця, побував у Погребищенському медколеджі.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації