Відповідно до Положення про порядок призначення та надання населенню житлових субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 21 жовтня 1995 р. № 848, субсидія для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається управлінням праці та соціального захисту населення райдержадміністрації один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян після проведення індексації граничних показників вартості твердого палива і скрапленого газу.

  Субсидія для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива і відшкодування витрат на оплату житлово- комунальних послуг (постачання електроенергії, водопостачання) надається на календарний рік. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням, а не з січня як було раніше.

  Враховуючи зазначене, з метою своєчасного та ефективного надання населенню житлових субсидій у підрозділі прийому громадян, який знаходиться в кабінеті № 1 управління праці та соціального захисту населення здійснюється прийом документів для призначення субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива на 2017 календарний рік.

  Громадянам, які звертатимуться за оформленням субсидії для відшкодування витрат на придбання скрапленого газу та твердого палива небхідно надати заяву та декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні, за формами, затвердженими Мінпраці.

  Громадянам, які зареєстровані у домогосподарствах на території м. Погребище необхідно також надати довідки про склад зареєстрованих осіб.

  У разі якщо у домогосподарстві зареєстровані та проживають особи, які отримували стипендію, аліменти, або інші види доходів, інформація про які відсутня в ДФС, Пенсійному фонді, тощо та не може бути отримана за запитом управління праці та соціального захисту населення, довідки про доходи за 2016 рік надаються обов’язково.

  Також вважаємо за доцільне звернути увагу на те, що останнім часом значно зросла кількість звернень громадян району на Урядову “гарячу лінію” з приводу тих чи інших питань, які стосуються надання житлових субсидій.

  Часто прохання чи зауваження, порушені в зверненнях є необгрунтованими.

  Крім того розгляд звернень, перевірка викладених фактів, прийняття рішень відповідно до чинного законодавства забезпечується безпосередньо спеціалістами управління праці та соціального захисту населення, після чого результати розгляду направляються тим органам, якими отримано звернення та заявникам.

  Робота, спрямована на розгляд звернень потребує від спеціалістів значних витрат часу та енергії, що в умовах зростання чисельності домогосподарств, які звертаються за наданням субсидії, уповільнює виконання першочергових завдань щодо оперативного та якісного призначення житлових субсидій та погіршує рівень обслуговування населення.

  При виникненні питань, пов’язаних з наданням житлової субсидії, громадяни можуть звернутися до управління праці та соціального захисту населення, а в сільській місцевості до уповноваженої особи сільської ради.

  Консультації та роз’яснення також можна отримати за телефоном «гарячої лінії» 2-17-58.

  Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В.Павлюк