Управління Держпраці у Вінницькій області повідомляє, що на підприємствах області за два місяці 2017 року травмовано 28 працівників, з них 3 з смертель¬ним наслідком.

  Також, звертаємо Вашу увагу на нещасні випадки, які стались при вико¬нанні лісосічних робіт в установах, які не здійснюють свою діяльність у сфері лісового господарства.

  Так, 15.02.2017 року начальник відділу підсобного сільського господар¬ства Вінницької обласної психіатричної лікарні №2 Юрченко О.О. під час зва¬лювання дерева ясен на території підсобного господарства, отримав сполучну травму тіла, закриту травму грудної клітини, обширний перелом ребер, внаслідок падіння дерева на нього. Комісією із спеціального розслідування були встановлені основні причи-ни настання нещасного випадку:

  1. Порушення вимог безпечного виконання робіт підвищеної небезпеки (лісосічних робіт) - виконання робіт підвищеної небезпеки без отримання Вінницькою обласною психіатричною лікарнею №2 у встановленому порядку дозволу на виконання цих робіт.

  2. Незадовільна організація навчання безпечним прийомам праці при виконанні робіт підвищеної небезпеки (лісосічних робіт) - виконання робіт по звалюванню дерева бензиномоторною пилкою працівником без необхідної професійної підготовки, організації проведення спеціального навчання та перевірки знань з питань охорони праці.

  3. Неналежне виконання своїх посадових обов'язків - виконання робіт по звалюванню дерева бензиномоторною пилкою з недотриманням вимог нормативно - правових актів з питань охорони праці.

  22.02.2017 року робітник з благоустрою Банківської сільської ради Комарчук М.І, під час звалювання дерева на території Банківського НВК «ДНЗ -ЗОНІ І-ГІ ст.» отримав травму, внаслідок падіння дерева йому на ногу.

  Комісією з розслідування були встановлені основні причини настання нещасного випадку:

  1.Неналежне здійснення організаційного та технологічного керівництва лісосічними роботами.

  2. Допуск до роботи з підвищеної небезпекою (лісосічних робіт) працівника, який не пройшов спеціального навчання та перевірку знань з питань охорони праці.

  3. Порушення вимог Інструкції з охорони праці №3 «При виконанні лісосічних робіт бензомоторною пилкою».

  Також, 10.02.2017 "року підсобний робітник ТОВ «Термінує» Пушкар О. С. під час розвантаження заготовок з кузова автомобіля МАМ 8.163, обладнаного гідравлічним бортом «ВАRCargolift» в склад матеріалів та напівфабрикатів, отримав травму лівої ноги внаслідок падіння піддона з заготовками.

  Комісією із спеціального розслідування були встановлені основні причини настання нещасного випадку:

  1. Порушення вимог безпеки під час розвантажувальних робіт -самовільне втручання в органи керування гідравлічним бортом автомобіля МАМ 8.163 без права на керування ним.

  2. Допуск сторонньої особи до органів керування гідравлічним бортом автомобіля МАЙ 8.163.

  3. Перебування працівника, під час розвантажувальних робіт, у зоні можливого падіння вантажу. Враховуючи вище викладене та з метою попередження виникнення нещасних випадків під час виконання робіт з підвищеною небезпекою та вантажно -розвантажувальних робіт, Управління Держпраці у Вінницькій області пропонує:

  1. Довести інформацію, зазначену в листі, до підприємств та установ району.

  2. Керівникам підприємств та установ району не допускати виконання робіт підвищеної небезпеки без отримання дозволів на виконання робіт з підвищеною небезпекою та експлуатацію (застосування) машин, механізмів устаткування підвищеної небезпеки.

  3. Забезпечити організацію проведення навчання та перевірки знань з питань охорони праці посадових осіб та працівників що зайняті на роботах з підвищеною небезпекою. 4. Вжити заходів з посилення профілактичної роботи щодо попередження нещасних випадків усіх галузей виробництва.

  Начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації В. Павлюк