На минулому тижні у Погребищенській ЦРЛ відбулася підсумкова медична рада, присвячена підсумкам попереднього року та завданням на поточний рік. У президії, крім головних лікарів ЦРЛ В. Павліченка та ЦПМСД І. Роздольського та заступника головного лікаря ЦПМСД В. Криницької, був заступник голови РДА П. Шафранський. На спільній медичній раді, були присутні завідуючі АЗПМС, районні спеціалісти, завідуючі фельдшерських пунктів та відділень.

  По результатах діяльності за 2015 рік та актуальних питаннях подальшого розвитку виступили заступник головного лікаря по материнству і дитинству ЦПМСД Л. Лещук, завідувач Погребищенської АЗПСМ Т. Марункевич, терапевт І. Косовська, завідуюча поліклінічним відділенням О. Щербатюк, помічник лікаря-епідеміолога ЦПМСД Е. Тарнопольська, районний акушер-гінеколог В. Нівінський, онколог О. Тарасюк, в. о. заступника головного лікаря по ЕТН О. Вовк.

  Зокрема, заступник головлікаря з медичного обслуговування населення ЦПСМД В. Криницька у своїй доповіді розповіла, що протягом минулого року в районі народилося 256 дітей, а померло 605 осіб. У структурі смертності на 1 місці хвороби системи кровообігу (445 випадків), на 2-му — новоутворення (73 випадки), на 3-му — травми (25 випадків). У працездатному віці померло 82 особи. Загальна кількість населення 30699 осіб. У минулому році було виявлено 15 хворих на туберкульоз, з них 9 занедбаних.

  Денний стаціонар був оптимізований (скорочено 23 ліжка) і на сьогоднішній день складає 61 ліжко. У 2015 році проліковано 2308 хворих. У стаціонарі — 2133 хворих.

  З метою профілактики поліомієліту проведено позапланову імунізацію вакциною ОПВ та ІПВ. У 1 турі охоплено 91,4% дитячого населення, у 2 турі 82,7%.

  На ремонти амбулаторій та ФП використано 165 тис грн.. проведенні поточні ремонти в робочих кабінетах Погребищенської АЗПСМ — 20 тис. грн., ФП с. Білашки — 20 тис. грн., ФП с.Розкопане — 35 тис. грн., Гопчицька амбулаторія — 30 тис. грн. У Сопинській амбулаторії збудована площадка для забору харкотиння, створений щеплювальний кабінет.

  Придбано медичне обладнання за кошти місцевого бюджету: термограф 61 тис. грн., апарат високочастотний хірургічний та гінекологічний 18490 грн.

  Основними завданнями на 2016 рік є забезпечення якості медичного обслуговування, що включає в себе охоплення населення району флюорографічними обстеженнями з метою ранньої діагностики туберкульозу та онкозахворювань. Для цього у 2 кварталі заплановано роботу пересувного флюорографа. Потрібно також активізувати подвірні обходи та максимально охопити жінок обстеженням, у лютому 2016 року завершити 3 тур імунізації проти поліомієліту.

  Головний лікар ЦРЛ В. Павліченко, підсумовуючи результати діяльності за попередній рік, зауважив, що медицина — це та сфера, яка може проковтнути не один річний бюджет району, оскільки поточний стан у системі охорони здоров’я вкрай складний.

  Станом на 1 січня 2015 року в районі функціонувало 145 ліжок у 8 стаціонарних відділеннях. Згідно плану заходів з оптимізації проведено скорочення: з 1 липня 2015 року функціонує 115 ліжок.

  У пологовому відділенні народилось 183 дитини (було 182 пологів, оперативних втручань 320).

  У хірургічному стаціонарі пролікувалось 939 хворих, із них 76,14% охоплені оперативним втручанням. Загалом у Погребищенській ЦРЛ працює 54 лікаря та 143 середніх медичних працівника.

  Завершено поточний ремонт пологового та хірургічного відділення, на що витрачено майже 540 тис. грн. коштів місцевого бюджету. Придбано та встановлено лічильники теплової енергії на суму 175 тис. грн. в кількості 5 шт. (обласний бюджет); виготовлено проектно-кошторисну документацію на реконструкцію каналізаційних мереж та очисних споруд на суму 85 тис. грн. (районний бюджет); проведено облаштування централізованої подачі кисню в хірургічному та пологовому корпусах на суму 96 тис.грн. (обласний та районний бюджет); придбано високочастотний електрокоагулятор для зварювання біологічних тканин на суму 64,3 тис. грн (30 тис. грн. — благодійні кошти та 34,3 тис. грн. з районного бюджету); придбано і встановлено лічильники електроенергії на суму 5,1 тис. грн. (власні надходження); проведено ремонт глибинного насоса місцевої артсвердловини на суму 8 тис. грн. (власні надходження); проведено поточний ремонт водогону на території ЦРЛ довжиною 171 м на суму 11,2 тис. грн. (кошти від господарської діяльності).

  За благодійну допомогу здійснено поточний ремонт вентиляційної системи рентгенкабінету (27,8 тис. грн.); реанімаційного відділення (89,8 тис. грн.); перев’язочної та їдальні в хірургічному відділенні (70,4 тис. грн.); хірургічного кабінету і перев’язочної в поліклінічному відділенні (15,5 тис. грн.); дитячого відділення в хірургічному корпусі (52,3 тис. грн.) та благоустрій території лікарні (26,5 тис. грн.).

  У поточному році планується завершити ремонт приміщень дитячого відділення в хірургічному корпусі, облаштувати пандус у хірургічний корпус з центральної сторони, провести заміну водогону від водонапірної башти до артезіанської свердловини та реконструкцію водонапірної башти, розпочати роботи по реконструкції каналізаційних мереж та очисних споруд.

  За матеріалами районної газети «Колос»
 

Підсумкова медична рада за 2015 рік

 

Підсумкова медична рада за 2015 рік

 

Підсумкова медична рада за 2015 рік

 

Підсумкова медична рада за 2015 рік

 

Підсумкова медична рада за 2015 рік