10 липня 2017 року голова райдержадміністрації І.Вінник провів робочу нараду з керівництвом комунальної установи «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги», лікарями амбулаторій загальної практики сімейної медицини за участі представників аптек ТОВ «Лінія здоров'я - мережа аптек», ТОВ «Погребищенська аптека», ТОВ «Єврофарм – Вінниця», які працюють за Урядовою програмою «Доступні ліки».

  Відкриваючи нараду голова райдержадміністрації І.Вінник наголосив, що така зустріч необхідна була для налагодження ефективнішої співпраці та пошуку шляхів розв’язання проблем, що виникли в ході виписки рецептів і поставки відповідних ліків в аптечні заклади для їх реалізації в рамках Програми.

  Головний лікар комунальної установи «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» І.Роздольський зазначив, що низький відсоток реалізації ліків за рецептами (47% при середньообласному 68%) має ряд об’єктивних та суб’єктивних причин: район на 47% забезпечений сімейними лікарями, є ряд препаратів, яких немає на аптечних складах, але рецепти на них виписані. Окрім того, за де які з лікарські засоби, що підлягають частковому відшкодуванню пацієнт має доплатити певну суму.

  За результатами обговорення піднятих питань прийнято рішення про оперативне взаємне інформування щодо наявності препаратів в аптечних закладах, які реалізуються в рамках Програми.

  Нагадаємо, що з 1 квітня 2017 року в Україні стартувала Урядова програма «Доступні ліки». Програма передбачає забезпечення кожного громадянина України необхідними лікарськими засобами, які покращать якість його життя, зможуть запобігти виникненню ускладнень та передчасної смерті. Програма «Доступні ліки» надає можливість кожному українцю отримати безкоштовно або з незначною доплатою ліки за трьома категоріями: серцево-судинні захворювання; бронхіальна астма; цукровий діабет 2 типу.

  Міністерством охорони здоров’я 03.04.2017 року затверджений Реєстр лікарських засобів, вартість яких підлягає повному або частковому відшкодуванню. В Реєстрі зареєстровано 157 препаратів по 21 діючій речовині (міжнародна непатентована назва), з них 16-серцево-судинні захворювання , 2-цукровий діабет ІІ типу, 3-бронхіальна астма.

  Аптеки, які беруть участь в програмі «Доступні ліки» забезпечуються спеціальною наліпкою, щоб пацієнт бачив в яку аптеку звертатись з рецептом. Без рецепта отримати ліки за програмою «Доступні ліки» не можливо. Відпуск лікарських засобів здійснюється на підставі рецептів, виписаних сімейним лікарем за місцем реєстрації пацієнта. Термін дії рецепта становить 30 календарних днів з моменту його виписки і отримати ліки можна буде в зручний для пацієнта день та найближчій аптеці яка працює в програмі. Держава компенсує вартість препарату, який пацієнт отримає безкоштовно або з частковою доплатою.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації