Відповідно до доручення голови Вінницької облдержадміністрації В.Коровія 11 липня 2017 року голова Погребищенської райдержадміністрації І.Вінник провів нараду з керівниками сільськогосподарських підприємств району з питань організації збирання зернових та зернобобових культур і формування ринку зерна в 2017-2018 маркетинговому році. В нараді також взяли участь начальник відділу комплексного управління природоохоронної діяльності та екологічної експертизи Департаменту агропромислового розвитку та екології облдержадміністрації. Д. Герус, заступник голови райдержадміністрації П.Шафранський, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних установ та організацій, представники елеваторів.

  Відкриваючи нараду І.Вінник наголосив, що в районі створено оперативний штаб із підготовки до жнивної кампанії яким розроблено відповідні плани задля успішного проведення збору врожаю 2017 року.

  Про організацію збирання зернових та зернобобових культур йшлося в інформації начальника управління агропромислового розвитку райдержадміністрації В.Ільчука. Він зокрема зазначив, що в районі під збір ранньої групи зернових підлягає 20,6 тис га посівних площ. В зборі врожаю візьме участь 48 комбайнів, які за сприятливих умов дозволять завершити збір ранньої групи в 20-ти денний термін. Окрім того, суб’єктами господарювання посіяно 14 тис. га кукурудзи, 9 тис 369 га ріпаку, 8 тис. 114 га сої, 565 га гречки.

  Начальник відділу у Погребищенському районі Держгеокадастру у Вінницькій області Д.Мельничук ознайомив учасників зібрання із вимогами щодо додержання законодавства при переукладанні договорів оренди земельних часток (паїв).

  Про заборону випалювання стерні та бур’янів, здійснення постійного спостереження за сільськогосподарськими угіддями, забезпечення патрулювання роботи в полі в період високої пожежної небезпеки інформував С. Недошовенко, начальник Погребищенського районного сектора ГУ ДСНС України у Вінницькій області.

  Начальник відділу комплексного управління природоохоронної діяльності та екологічної експертизи Департаменту агропромислового розвитку та екології облдержадміністрації. Д. Герус довів до суб’єктів господарювання норми чинного законодавства щодо заборони випалювання сухої природної рослинності без відповідних дозволів у відповідності до ст.27 Закону України «Про рослинний світ» та с. 39 Закону України «Про тваринний світ».

  Про умови прийому, зберігання та закупівлі зернового матеріалу ознайомили І.Смаль, директор ТОВ «Зерногрупа ЛТД» та О.Брицький, директор структурного підрозділу «Россоша» елеваторної компанії «Кусто - АГРО».

  Заступник голови райдержадміністрації П.Шафранський довів до відома учасників зібрання інформацію про виконання попереджувальних заходів щодо недопущення розповсюдження африканської чуми.

  Підводячи підсумок наради голова райдержадміністрації І.Вінник висловив надію, що інформація, яка була доведена до її учасників сприятиме більш успішному проведенню жнивної кампанії та дозволить її успішно завершити із вагомими врожаями.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації