В рамках виконання заходів Регіональної програми розвитку малого і середнього підприємництва на 2017 рік в області реалізується проект «Створення мережі бізнес-омбудсмена у Вінницькій області», в рамках якого до жовтня 2017 року планується сформувати представництво бізнес-омбудсмена в районах області.

  Рік тому на Вінниччині створено представництво бізнес-омбудсмена. Ця інституція представляє та захищає інтереси бізнесу і покликана забезпечити прозоре ведення бізнесу у Вінницькій області.

  — Установа бізнес-омбудсмена діє на підставі Положення, яке було розроблене відповідно до меморандуму, підписаного між Вінницькою обласною державною адміністрацією, Вінницькою обласною Радою та Регіональною радою підприємців при облдержадміністрації про взаєморозуміння щодо утворення інституції бізнес-омбудсмена у Вінницькій області, — сказав під час робочої зустрічі з представниками владних структур і малого та середнього бізнесу Погребищенського району голова Регіональної ради підприємців при облдержадміністрації О. Печалін.

  — Підприємці області можуть подати скаргу бізнес-омбудсмену на орган державної влади, підконтрольну державі компанію або чиновника, у разі порушення їхніх законних прав. На засіданні Регіональної ради підприємців, після ознайомлення з кандидатами, члени регіональної ради одноголосно обрали бізнес-омбудсменом у Вінницькій області директора та власника аудиторської фірми «GROSBUH» І. Швеця.

  Так як команда бізнес-омбудсмена має складатися з фахівців-помічників у районах, О. Печалін офіційно представив таку людину і в нашому районі. Це М. Бердиш — голова районного осередку Спілки підприємців.

  І. Швець не зміг особисто прибути у Погребище через відрядження, отож про основні засади та завдання інституції, яку він очолює, присутнім розповів експерт з юридичних питань Є.Зільберт.

  Він зокрема повідомив, що бізнес-омбудсмен буде приймати та розглядати звернення від суб’єктів підприємництва на дії або бездіяльність, зокрема рішення органів державної влади та органів місцевого самоврядування, суб’єктів господарювання, що належать до сфери їх управління, а також їхніх посадових осіб. Надаватиме органам державної влади та органам місцевого самоврядування рекомендації щодо забезпечення формування та реалізації державної політики у сфері підприємницької діяльності з метою її вдосконалення та поліпшення умов провадження підприємницької діяльності, оптимізації процедур при провадженні підприємницької діяльності з метою її вдосконалення та поліпшення умов провадження підприємницької діяльності та запобігання корупційним діянням. Представлятиме інтереси суб’єктів підприємницької діяльності, щодо спірних питань в органах державної виконавчої влади, органах місцевого самоврядування, правоохоронних органах та виступати в порядку, встановленому чинним законодавством, стороною у судових процесах із захисту законних прав та інтересів суб’єктів підприємницької діяльності.

  Нині розробляються конкретні стратегії та дії, які повинні привести до покращення бізнес-клімату в регіоні.

  Під час ділової зустрічі, на яку були запрошені представники влади (райдержадміністрації, голови міської та сільських рад) і підприємці, відбулося жваве обговорення питань, що піднімалися.

  У роботі заходу взяв участь і виступив заступник голови райдержадміністрації П. Шафранський. Він подякував гостям за візит і запропонував в найближчому майбутньому провести аналогічні зустрічі з представниками бізнесу району, щоб детальніше розібратися з наявними проблемами і розробити комплекс рекомендацій для центральних органів влади по їх вирішенню.

  За матеріалами районної газети «Колос»