28 березня морозівчани зібралися на схід села. Правда, очікуваного аншлагу не було, але майже півсотні мешканців територіальної громади зійшлося, щоб обговорити нагальні питання життя села.

  Порядком денним передбачалося розглянути звіт голови територіальної громади, виступи депутатів та інформацію щодо об’єднання громад.

  Сільський голова почав свою промову з хвилини мовчання, якою вшанували всіх полеглих за цілісність і незалежність держави, потім перейшли до озвучення витрат і надходжень, крок за кроком з’ясовуючи, скільки і на що витрачено коштів. За інформацією сільського голови, надходження до бюджету становили 1 млн 870 тис. грн., 75 % було витрачено на ремонт доріг. — Це, звісно, не автостради, але ходити можна,— підкреслив Д. Шамро. Ще 112 тис. було використано на утримання сільради, 25 тис. — на харчування дітей, по 3 тис. виплачено учасникам АТО, 7 тис. виділено матеріальної допомоги. За рахунок інвесторів реконструюється ФАП, в перспективі керівник територіальної громади планує у відновленому у ФАПі стоматологічний і рентгенкабінет. Не обійшов увагою у виступі поновлення у громадського патрулювання у Морозівці, оскільки останнім часом почастішали випадки крадіжок. Благоустрій — ще одна тема, на якій акцентував увагу сільський голова, зокрема, він зупинився на організації впорядкування місцевого цвинтаря, більше того, напередодні Великодня планується проведення конкурсу на кращий двір з виплатою винагороди переможцям.

  Депутати Олег Хміль та Василь Микульський серед нагальних проблем озвучили ремонт доріг, виготовлення проектної документації на освітлення вулиць. Ольга Данилюк попередила представників місцевих орендарів, присутніх на зборах, про те, що мешканці вулиці планують не випускати техніку з поля, якщо продовжуватиметься практика розпилення гербіцидів на пасовищі, де випасається громадська худоба, депутат також повідомила про плани по збору допомоги для земляків–атовців напередодні Великодня. Ще одна морозівчанка Олена Цимайло закликала присутніх парафіян не бути байдужими до потреб церкви та не соромитися творити добро.

  Голова райдержадміністрації Іван Вінник почав з того, що морозівчанам пощастило, бо розмір орендної плати у них становить 7% при середньорайонних показниках 5%). Це саме той випадок, коли ситуація грає на руку селянам, адже у населеному пункті представлено двох крупних орендарів ( ТОВ ПК «Зоря Поділля » і СТОВ «Мир»), які змушені конкурувати, намагаючись привернути на свій бік потенційних орендодавців.

  Відзначив посадовець і активну позицію сільського голови, який демонструє вдалий приклад ефективної взаємодії з інвесторами. Приділив увагу у своєму виступі питанням зайнятості та контрактної служби. Зупинився керівник району також на територіальній реформі, ще раз наголосивши, що до 2018 року цей процес носить добровільний характер, а потім рішення прийматиметься «згори».

  Відповідаючи на питання з залу, І. Вінник прокоментував ситуацію з ремонтом деяких доріг місцевого значення, запевнивши, що вже найближчим часом райавтодор розпочне відповідні роботи.

  На сході села також виступила представник УПСЗН Тетяна Логанівська, вона заспокоїла присутніх: термін дії субсидії — до 30 квітня, а зекономлені на рахунках кошти «перейдуть» у літо.

  Завідувач сектору культури і туризму РДА Галина Кравчук поцікавилася, на якому етапі облаштування приміщення для місцевого клубу. Сільський голова вирішив потримати інтригу і не озвучувати місцезнаходження приміщення майбутнього клубу, але односельчанам прозвітував, що вже навіть замовлено меблі для цього закладу культури.

  Директор СТОВ «Мир» прозвітував про допомогу, надану фондом Тігіпка для ремонту ФАПу.

  Василь Григорук, керівник Сніжнянського підрозділу ТОВ ПК «Зоря Поділля», розповів морозів чанами про соціальні зобов’язання, які взяло на себе агроформування. Всього агроформуванням виділено на потреби села 96 тис, з них 55 на придбання стоматологічного крісла. На перспективу обіцяв виготовити декоративну огорожу для ушляхетнення центру населеного пункту, посприяти в ремонті місцевих доріг. Розповів, що минулого року підприємство сплатило пайовикам 2 млн. 55тис. грн., крім того, потішив морозівчан інформацією про те, що цього року вони можуть спати спокійно, оскільки сіяти цукровий буряк на території громади ТОВ ПК «Зоря Поділля» не планує.

  Активне пожвавлення в залі спостерігалося після того, як виступаючий згадав про безкоштовну оранку для пайовиків. Місцеві жителі тут же зауважили, що не всім таке благо доступне. Керівник пояснив, що подібна ситуація зумовлена тим, що на 7,5 тис. га землі, яка обробляється підприємством, вони мають лише 7 тракторів.

  Звучали питання, які стосувалися цін на молоко продукцію. Голова райдержадміністрації запевнив, що зараз в районі ніхто штучно не стримує конкуренцію молокопереробних підприємств, бо адміністративним тиском цю ситуацію не вирішити. Зважаючи на це, перспектива відновлення прямого сполучення з Києвом, щоб возити молоко в столицю, здалася місцевим мешканцям ще привабливішою.

  Також присутні проголосували за те, щоб 32 тис. грн. від фонду Тігіпка спрямувати на придбання апаратури для місцевого ФАПу. Насамкінець Дмитро Профирович запропонував направити колективне звернення до Кабміну, аби відмінити переведення на літній час, внаслідок якого територіальна громада втратила майже 2 тони молока за день, більше 10 тис. — Може, перестанемо гратися зі стрілками годинника, адже коровам важко пристосуватися до забаганок людей, — резонно прокоментував сільський голова.

  Л. Мусієнко, районна газета «Колос»