На території Погребищенського району протягом 2016 року діє Всеукраїнська інформаційно-профілактична акція «Відповідальність починається з мене». Метою Акції є профілактика та припинення правопорушень серед дітей, попередження таких негативних явищ, як пияцтво, тютюнопаління, а також забезпечення дотримання Закону України «Про охорону дитинства» в частині належного виконання батьками обов’язку дбати про розвиток та виховання дитини, виявлення фактів порушень законодавства у частині реалізації неповнолітнім алкогольних напоїв і тютюнових виробів з ужиттям заходів реагування на них та утвердження здорового способу життя, формування соціально активного населення.

  Очікування: удосконалення системи превентивних заходів серед неповнолітніх щодо попередження пияцтва; збільшення чисельності підлітків, які ведуть здоровий спосіб життя; підвищення рівня громадської свідомості; сприяння зайнятості та самозайнятості молоді у суспільному житті на засадах добровільності, волонтерство, підвищення рівня поінформованості батьків та дітей щодо шкідливого впливу алкоголю та тютюну.

  Задля забезпечення реалізації Акції на території Погребищенського району розпорядженням голови районної державної адміністрації від 16.03.2016 р. № 58 «Про підготовку та проведення в районі Всеукраїнської інформаційно – профілактичної акції «Відповідальність починається з мене – 2016» затверджено склад організаційного комітету з числа працівників відділу освіти райдержадміністрації, сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації, сектору культури і туризму райдержадміністрації, відділу економічного розвитку та торгівлі райдержадміністрації, Погребищенського РЦСССДМ, працівників Погребищенського ВП Калинівського ВП ГУНП. Розроблено та затверджено графік проведення профілактичних рейдів «Відповідальність починається з мене – 2016». Основним завданням рейдової групи являється здійснення спільних відпрацювань в закладах, у яких провадиться діяльність у сфері розваг та закладів громадського харчування щодо виконання власниками та адміністраціями Закону України від 16.05.2013 року № 243-VII в частині допустимого часу перебування у цих закладах у нічний час дітей віком до 16 років без супроводу батьків чи законних представників. Також розроблено план заходів для кращої реалізації даної акції.

  Завідувач сектору з питань сім’ї, молоді та спорту райдержадміністрації І. МАХНАЧОВА