На жаль, на сході України полум’я антитерористичної операції, а практично — неоголошеної війни, розгорілося на роки. І доводиться констатувати, що, напевно, багато хто просто вжився в такі слова, як «АТО», «війна», в сумну статистику з передової, за якою стоять людські долі, родини... Дещо збайдужіло почали люди на все це реагувати, хоча час від часу чуємо із повідомлень засобів масової інформації про загострення бойових дій на сході то в одному, то в іншому місці.

  Майже щодня є вбиті і поранені… Але все закінчиться тоді, коли Україна дійсно відновить свої кордони, коли російські війська та їхні найманці залишать межі України.

  А поки що на лінії зіткнення непросто і там дійсно патріоти України, які потребують нашої з вами підтримки.

  І приємно, що відреагували жителі нашого краю на оголошення від нашої громадської організації, розміщене у кількох випусках «Колоса». Це означає, що хоча зараз можливості людей дещо зменшилися та дехто звикся із тим, що йде війна, багато хто все-таки відгукнувся на заклик пожертвувати на потреби земляків-військовослужбовців, які захищають східні рубежі, продукти харчування, власні кошти, аби забезпечити найнеобхіднішим наших захисників.

  Ми вже публікували матеріал про те, яким видався візит наших волонтерських екіпажів на схід. Зібрані продукти харчування, домашню випічку, вареники, цигарки, каву, чай, засоби особистої гігієни, шкарпетки та ін. доставлено за призначенням. За відгуками військовослужбовців, це не просто смачні та необхідні речі, а найважливіше — все це хлопців підтримує, підбадьорює, що от спеціально для них, з рідної землі хтось приготував, попіклувався, усвідомлюють, що про них тут пам’ятають і намагаються допомогти, хто як може.

  Отож сьогодні хочемо висловити найщиріші та найсердечніші слова подяки всім, хто приєднався до благодійної справи, та назвати їх широкому загалу.

  Насамперед, відзначу серйозну партнерську допомогу відділу економічного розвитку та торгівлі Погребищенської райдержадміністрації у складі Марини Нечипорук, Галини Бунець і Наталії Левченко, які разом з головою правління Погребищенської райспоживспілки Миколою Мотрунічем та частиною сільських голів організували заготівлю продуктів харчування.

  Отож першими відгукнулися підприємці споживчих товариств: «Віва-Вікторія» (Вікторія Дуда, с. Адамівка); «Ідилія» (Світлана Суржаненко, с. Плисків); «Богдан» (Оксана Мудренко, с. Плисків); «Перлина Надросся» (Лідія Панчук, с. Плисків); «Надія» (Олександр Пікула, с. Надросся); «Ольга» (Ольга Ставнійчук, с. Білашки); «Валентина-Шанс» (Валентина Шевчук, с. Павлівка); «Рось» (Анатолій Лабенко, с. Дзюньків); «Степана» (Галина Гудзей, с. Андрушівка); «Заріна» (Олена Кирилюк, с. Саражинці); «МЛТ» (Михайло Миколюк, с. Малинки); «Бабинецьке» (Валентина Башняк, с. Новофастів); «Поділля» (Віктор Кундиревич, с. Новофастів); «Експрес Надросся» (Алла Гаптенко); «Корона» (Микола Мотруніч); «С-Вікторія» (Надія Савчук); «Ромашка» (Надія Никитюк); «Камелія» (Світлана Слободянюк); «Ірина» (Сергій Турбаніст); «Людмила» (Володимир Хоменко); «Мрія» (Микола Куліш); «Янтар» (Тарас Янівець); «Деркач» (Ольга Деркач); фізичні особи-підприємці: з Плискова — Сергій Клименко і Наталія Вітрук; з Дзюнькова — Анатолій Северин, В’ячеслав Мігаль, Василь Петренко з Погребища, Оксана Миколаєнко із Степанок, Віталій Марчишин з Погребища, Олександр Оливко з Вінниці, Всеукраїнський союз «Крила допомоги».

  Як завжди, допомогли депутати Погребищенської районної ради, керівники СФГ «Зірка» с. Малинки Олександр Сіренко і ФГ «Колотуцького» Олександр Колотуцький, директор вищого професійного училища №42 Сергій Огородник.

  Матеріально підтримали поїздку керівники господарюючих суб’єктів Володимир Новохацький, Андрій Діякончук, Петро Вознюк, Ігор Смаль.

  Активними в благодійній акції були виконавчі комітети і жителі Розкопанської, Дзюньківської (окрім продуктів харчування, зібрали кошти для поїздки у сумі 1690 гривень), Плисківської, Бабинецької, Білашківської, Гопчицької сільських рад.

  1350 гривень зібрав колектив Погребищенського управління праці та соціального захисту, гроші були використані для придбання солодощів, засобів особистої гігієни та цигарок. Посприяли продуктами харчування колективи ветеринарної медицини та лісівників — ДП «Погребищенський райагроліс» і Погребищенського лісництва Іллінецького держлісгоспу, Черемошненська школа передала на схід набори шкарпеток та засоби особистої гігієни, консервацію, картоплю, а працівники Саражинецької кролеферми — власну продукцію.

  Наборами кави, чаю, цигарок, продуктів та кош­тами допомогли голова районної ради Сергій Волинський, фермер Ігор Поліщук, погребищани Сергій Стасюк, Василь Чулий, Юрій Захарчук, настоятель православного храму св. Андрія Первозваного Київського патріархату отець Петро.

  Домашньою консервацією, овочами, яблуками поділились жителі селища Погребище Перше, Микола і Любов Фурмани із Степанок, Микола Романенко, Марія Маценко, Алла Маценко, Людмила Кільчук з Погребища та багато інших, які привозили власну продукцію до місця збору, не залишаючи свого прізвища.

  Приємним є і той факт, що депутати і всі присутні на одній із сесій районної ради відгукнулися на прохання нашої громадської організації і зібрали кошти, які були залучені на організацію поїздки.

  Звичайно, благодійний захід не відбувся б без активних, енергійних і відповідальних людей — волонтерських екіпажів, які доставили на схід вантаж двома автомобілями безпосередньо до земляків. Це Іван Романюк (позивний Смерека), підприємець Олексій Мельник, Валерій Скоморовський, Олександр Миколаєнко (позивний Грек), волонтер-майданівець Саїд і редактор відділу публіцистики газети «Колос» Лідія Мусієнко.

** ** **

  Щиро дякуємо усім! Дякуємо за небайдужість до долі інших людей та нашого спільного майбутнього, бо саме завдяки таким патріотам, як ви, Україна вистояла у важкій боротьбі проти окупантів і продовжує боротьбу за суверенітет та незалежність.

** ** **

  Ваша турбота про підтримку воїнів-захисників надає їм сили, звеличує моральний дух, допомагає міцно стояти на захисті рубежів своєї землі.

  М. МАЦЕНКО, головний редактор газети «Колос», голова правління ГО «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Пог­ребищенського району».

  На знімках: збір коштів перед початком сесії районної ради; продукція на схід. Районна газета «Колос»