Цій темі була присвячена нарада під головуванням Голови Держенергоефективності С.Савчука за участю керівника Проекту USAID «Муніципальна енергетична реформа в Україні» (http://www.merp.org.ua) Діани Корсакайте, голови правління Біоенергетичної асоціації України (http://www.uabio.org) Георгія Гелетухи, Голови Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (https://www.nssmc.gov.ua) Тимура Хромаєва, засновника компанії «Київ Грін Енерджі» (http://kge.bio) Володимира Майстришина.

  Участь в обговоренні також взяли експерти Мінагрополітики (http://www.minagro.gov.ua) та Держлісагентства (http://dklg.kmu.gov.ua), проекту ПРООН/ГЕФ «Розвиток та комерціалізація біоенергетичних технологій у муніципальному секторі в Україні» (http://www.ua.undp.org). Голова Держенергоефективності Сергій Савчук зазначив, що виробництво енергії з твердого біопалива в країні поступово набирає обертів. Крім цього, розроблений спільно з Агентством та прийнятий Парламентом у п. р. стимулюючий тариф на тепло «не з газу» - це додатковий поштовх для розбудови ринку, зростання потужностей твердопаливних котелень, когенераційних установок на біомасі тощо. Тому потрібно запроваджувати механізми розвитку ринку твердого біопалива, необхідного виробникам енергії.

  Один із перспективних механізмів – це створення електронної платформи взаємодії постачальників біомаси та виробників енергії з альтернативних джерел. Така платформа дозволить забезпечити: · прозорість закупівлі сировини, · стале та надійне постачання твердого біопалива виробникам енергії, · підвищення конкуренції між гравцями ринку, · зниження та вирівняння ціни на сировину. Подібні платформи вже успішно діють у світі. Наприклад, на ринку електроенергії в 11 країнах Європи працює «Nord Pool AS» (http://www.nordpoolspot.com), а в Литві на ринку біопалива - «BALTPOOL» (https://www.baltpool.eu).

  За підсумками наради учасники домовилися опрацювати різні механізми розвитку конкурентного ринку твердого біопалива, враховуючи світову практику у цьому питанні. Особливу увагу буде приділено розробці відповідної законодавчої бази.