24 листопада 2017 року, з метою гідного вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні, відбувся мітинг-реквієм та покладання квітів до пам’ятного знаку «Жертвам голодомору 1932-1933 років».

  У заході взяли участь представники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, організацій та установ, учнівської молоді та студентства, громадськості.

  У виступі голова райдержадміністрації І.Вінник зазначив, що саме у цей день ми схиляємо голову перед однією з найстрахітливіших і найсумніших дат не тільки в нашій, а й у світовій історії – 84 - ми роковинами голодомору 1932-33 рр. За даними науково-демографічної експертизи загальна кількість людських втрат безпосередньо від Голодомору складає 3 мільйони 941 тисяча осіб. Також за даними слідства було визначено, що втрати українців в частині ненароджених становлять 6 мільйонів 122 тисячі осіб. За неофіційною інформацією великий голод 1932-1933 років в Україні забрав життя від 7 до 10 мільйонів невинних людей.

  Завершуючи виступ Іван Васильович наголосив: «Минуле вже не можна змінити, але важливо, щоб кожен з нас усвідомив, що збереження історичної пам’яті про трагічні події допоможе уникнути повторення трагедій в майбутньому. Хай найвищим пам’ятником мільйонам жертв України буде світлий храм нашої душі, сповненої скорботи та молитвою за їх упокоєння.»

  Хвилиною мовчання учасники заходу вшанували пам’ять жертв голодоморів в Україні, запалили пам’ятні свічки.

  Мітинг-реквієм завершився тематичними читаннями учнів Погребищенських ЗОШ І-ІІІ ст. №1 та заупокійною молитвою.

  25 листопада 2017 року в усіх територіальних громадах Погребищенського району відбулися заходи з вшанування пам’яті жертв голодоморів в Україні. Учасники заходів долучилися до акції «Засвіти свічку».

  Архівні документи та зібрані свідчення очевидців Голодомору стверджують, що в Погребищенському районі страшний голод 1932 / 33 – х років забрав біля 14 тисяч жителів району.

  Їх імена навічно увійшли у «Національну книгу пам’яті жертв Голодомору 1932-1933 років в Україні».

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації