5 квітня 2016 року відбулася зустріч голови райдержадміністрації І. Вінника, голови районної ради В. Павлюка з керівниками та представниками релігійних конфесій Погребищенського району з питання консультацій щодо створення міжконфесійного консультативно-дорадчого органу при райдержадміністрації.

  Відкриваючи зібрання, голова райдержадміністрації І. Вінник зазначив:

«На виконання доручення голови обласної державної адміністрації В.Коровія, зважаючи на позитивний досвід діяльності обласної Ради церков і релігійних організацій та з метою поглиблення як державно-конфесійної, так і міжцерковної співпраці, сьогодні ми запросили вас, представники духовенства, порадитися з питання щодо створення аналогічної ради в нашому районі».

  Іван Васильович наголосив, що районна влада налаштована на співпрацю з конфесіями, які функціонують на території району та закликав представників духовенства до недопущення міжконфесійних протистоянь і зіткнень релігійних громад. Він також поінформував, що у Погребищенському районі зареєстровано 79 релігійних громад 8 конфесій. Із них діють 65 (Української православної церкви — 27, Української православної церкви Київського патріархату — 19, Євангельських християн-баптистів — 9, церкви Адвентистів сьомого дня — 5, Української греко-католицької — 2, Римсько-католицької церкви — 1, стільки ж християн віри Євангельської та Апокаліпсичної.

  Голова районної ради В. Павлюк зауважив, що усі мають любити і поважати свою державу, створювати міжконфесійне взаєморозуміння в релігійному середовищі, спільно працювати на благо як в Україні так і на Погребищенській землі. Володимир Євгенович звертаючись до представників духовенства сказав, що саме священик виховує прихожан у храмі, вчить високої духовної культури й глибокого християнського духу та подякував присутнім за те, що сьогодні вперше в новітній історії району зібралися у такому складі. «Ми готові вислухати кожного із вас, прийти на допомогу задля спільної мети - збереження миру і спокою на Україні», - зазначив він.

  Начальник відділу з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і громадськістю апарату райдержадміністрації В. Старинчук охарактеризував основні напрямки діяльності обласної Ради церков і релігійних організацій при голові облдержадміністрації відповідно до її Положення.

  Керівники релігійних конфесій висловили свої думки з приводу питань, що обговорювались в ході зібрання та прийняли рішення провести ще одну міжконфесійну зустріч у такому ж форматі щодо алгоритму подальшої співпраці та можливого створення міжконфесійної ради при районній владі.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і
  громадськістю апарату районної державної адміністрації