Традиційно напередодні Дня Збройних сил України у закладах освіти проводяться змагання для майбутніх захисників. Так, цьогоріч у ВПУ №42 змагалися між собою учні із шести груп.

  Військово-патріотичний вечір-конкурс розпочали ведучі, вихованці закладу Аміна Кобрін та Олена Погодіна. Стрічка патріотизму оповила свято із самого початку — звучання Гімну України та вшанування загиблих на сході воїнів хвилиною мовчання.

  Вітальне слово промовив до учасників та всіх присутніх у залі заступник директора з навчально-виробничої роботи Вік­тор Демиденко, у якого в цей день подвійне свято, адже 26 років тому він прийшов на посаду. Із подякою викладацькому складу училища та привітанням майбутніх захисників України виступив військовий комісар Погребищенського РВК, капітан Олександр Тригуб, який вручив Почесну грамоту викладачам ВПУ №42.

  У журі конкурсу входили представники викладацького складу училища, а також поліції та служби НС.

  Із правилами змагань учасників познайомив викладач дисципліни «Захист Вітчизни» Степан Пашковський, котрий і продовжив подальше проведення конкурсних номерів разом із своїм колегою, вчителем фізичного виховання Василем Королем.

  Учасники груп-команд розпочали змагання із конкурсу «Візитівка», під час якого відбувалося представлення назви, речівки, девізу та емблеми, а також виконання пісень.

  Змагалися хлопці у фізичній силі та інтелектуальній вправності — підтягувалися, споряджали магазин АК-47, одягали ЗЗК, брали участь у вікторині, підіймали протитанкові міни (без детонаторів), грали «футбол» у протигазах та вправлялися в армреслінгу.

  Варто відзначити, що підтримати своїх друзів прийшли учні, а ще не обійшлося без наставників груп — класних керівників та майстрів. Приємно було спостерігати за хлопцями з 34 групи, які, мов ті пташенята, після кожного пройденого конкурсу зліталися до свого класного керівника Валентини Ворчинської. Вона з турботою ставилась до своїх вихованців — тут і води запропонує, і еластичним бинтом руки обмотає, щоб уникнути травмувань під час силових вправ, і гучно вигукує імена конкурсантів на підтримку.

  На завершення кожна із шести груп демонструвала свою художню та спортивну діяльність. Так, Сергій Навроцький (гр. 32) продекламував поезію, а його одногрупник Віталій Мартинюк продемонстрував цілий комплекс вправ на турніку, схожі номери були і у Владислава Кондратюка (гр. 33), Віталія Ладнюка (гр. 14), Доміана Гоменюка (гр. 31) та Володимира Осонського (гр. 14), останній запропонував також глядачам та журі танець «Запальний хіп-хоп». А дівчата із групи 34 прийшли підтримати своїх одногрупників мініатюрою «Якби дівчат в армію викликали».

  Оголошуючи результати, журі визначили такі призові місця: І місце посіли учасники групи 42, яким вручили грамоту та кубок від Погребищенського відділення поліції, ІІ — 33, а ІІІ — групи 34. Усі учасники отримали солодкі подарунки.

  Оксана ОСЮКОВА, районна газета «Колос»