Як і під час минулих поїздок, перед тим, як двічі протягом грудня—січня з волонтерським вантажем вирушити в зону проведення антитерористичної операції, ми закликали усіх небайдужих мешканців району допомогти продуктами, засобами особистої гігієни та теплим одягом для бійців — наших земляків.

  Учасників АТО — Івана Романюка та Олександра Миколаєнка і волонтерів — Олексія Мельника та Валерія Скомаровського чекали наші земляки, які воюють на сході в різних військових підрозділах, з передачами від жителів нашого краю та адресними посилками від рідних.

  Поїздки відбулися напередодні Дня Збройних Сил України та Різдва Христового. Пункти призначення — це блокпости українських військових в зоні проведення АТО та позиції в безпосередній близькості від лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Луганської та Донецької областей: Авдіївка, Карлівка, Новоградівка, Красногорівка, Мар’їнка, Чемерлик, Павлополь, Гнутово, Талаківка, Бахмут…

  Завдяки вам, шановні погребищани, машини волонтерів були «під зав'язку» заповнені благодійним вантажем. Це поліетиленова плівка для обшивки бліндажів, цвяхи, медикаменти, харчі, домашня консервація, вареники, м’ясні вироби, солодощі, домашній хліб, чай, кава, цигарки, засоби гігієни.

  Організатори поїздки висловлюють щирі слова подяки усім, хто долучився до гуманітарної акції. Приємно, що незважаючи на труднощі, люди продовжують підтримувати наших захисників і розуміють, що наші солдати та офіцери стійко стоять за всіх нас і всі ми маємо допомогти їм, разом вистояти в ці складні часи.

  Хоча є й прикрі випадки, коли небідні підприємці, які сколотили свій солідний бізнес на перепродажі товарів, як кажуть, на процентах і на нас з вами, бо якби це було виробництво, то ще можна було б якимось чином зрозуміти, — просто відмовляють у будь-якій допомозі, коли до них підходять організатори поїздок на схід — ветерани АТО, мовляв, «я сплачую податки, нехай держава допомагає воякам». А з іншого боку, літні бабусі, які сьогодні виживають на мізерну пенсію, переказують через сусідів, щоб до них обов’язково заїхали волонтери і взяли кілька слоїків варення або ж відро картоплі чи яблук для синів і внуків, які зимують в окопах та бліндажах на бойових опорних пунктах.

  І все ж практика показує, що у світі більше добрих людей, які кожен сам по собі і всі разом відповідальні за долю країни. Як завжди, у перших рядках назву уже знайомі прізвища тих, хто з перших днів російської агресії на сході держави всіляко допомагає військовим. Це депутати районної ради, керівники аграрних формувань Олександр Сіренко, Олександр Колотуцький, Сергій Огородник. Цього разу приєдналися до них Микола Кондратюк — директор СТОВ «Дніпро» с. Мончин і Андрій Пушкар — директор ППА «Вікторія», які посприяли пальним на дорогу. Відгукнулися у плані придбання різноманітних товарів та продуктів депутат районної ради директор Погребищенського паливного складу Анатолій Митюков, фермер Ігор Поліщук, директор ТОВ «Веремій» Юрій Жорняк, Андрій Діякончук, Ігор Смаль, підприємці Олег Сайдак, Олег Путишин, Микола Піхов, Василь Петренко, Світлана Слободянюк, Олександр Вертецький, Віктор Латенко, Ольга Деркач, Микола Шевчук, Сергій Бомко, Валентин Наконечний, Валерій Гаврих, Руслан і Василь Шпаки, Ігор Плюшко, Наталія Ільчишина, Володимир Мельник, Оксана Миколаєнко, Сергій Стасюк, продавці м’ясного павільйону, які передали нашим воїнам сало.

  У підготовці поїздок активну участь взяли колективи галузі охорони здоров’я — центру первинної ланки медико-санітарних послуг (головний лікар Іван Роздольський) та центральної районної лікарні (головний лікар Василь Павліченко). Медичні працівники зібрали продукти харчування, консервацію і доповнили все це ще й сумою готівкових коштів.

  Як завжди, долучився до благодійної акції настоятель храму Андрія Первозваного УПЦ Київського патріархату отець Петро.

  Не залишились байдужими погребищани Василь Крупич, Микола Шевчук, пан Олег, який побажав на сторінках газети залишитися інкогніто, Любов Фурман і Лариса Переклад із Степанок, вінницькі волонтери — Олександр Олівко, Павло Гаркавенко, Дмитро Соловей, Сергій Циба, мешканці Черемошного і в перщу чергу педагогічний та батьківський колективи школи і дитячого садочка, представники колективу енергетиків району, житель селища Погребище Перше Сергій Швець, пенсіонерки з райцентру Людмила Кільчук і Софія Вовк.

  На совість спрацювали кухарі вищого професійного училища №42 на чолі з Галиною Колотуцькою та їдальні фермерського господарства «Колотуцького», які зготували для військовиків м’ясні страви, кутю, вареники, струдлі тощо…

  А завершити хотілося б словами подяки від майора Анатолія Котика, службовця Погребищенського райвійськкомату, який нині безпосередньо бере участь в забезпеченні АТО у Донецькій області. Ось що сказав офіцер у телефонній розмові з автором цього сюжету:

  — Це було так несподівано, тому що зимової пори дещо спадає активність волонтерів, тому до щему в душі було приємно зустрічати на наших позиціях хлопців з Погребища, які доставили нам посилки у дні новорічно-різдвяних свят. Завдяки таким добрим, чуйним та небайдужим людям у наших воїнів піднесений настрій та високий бойовий дух. Висловлюємо велику подяку усім, бо розуміємо, що через непросту економічну ситуацію майже кожен вимушений рахувати кожну копійку, але, незважаючи на це, люди продовжують допомагати армії. За добру справу нехай віддячить вам Всевишній Своєю милістю, мирним і чистим небом!

  Микола МАЦЕНКО, голова громадської організації
«Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району».

  На знімках: посилки на схід від медичних працівників району; фотомиті на згадку про зустрічі на волонтерських шляхах.