Внаслідок потепління лід на водоймах втрачає свою міцність стає крихким, а талі та дощові води підмивають його біля берегів, що створює реальну загрозу для життя тих, хто в такий момент перебуває на ньому.

  Тому сектор цивільного захисту взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи райдержадміністрації попереджує жителів району, а особливо рибалок та підлітків, про смертельну небезпеку та рекомендує:

  1. Ні в якому разі не можна йти на рибалку у стані алкогольного сп’яніння, а тим більше вживати алкоголь під час рибалки. П’яна людина втрачає відчуття небезпеки та здатність правильно реагувати на можливу надзвичайну ситуацію, вона не може надати реальну допомогу товаришу, який потрапив у воду.

  2. Особливо небезпечно ловити рибу чи влаштовувати ігри біля місць, де вода підмиває лід (поблизу мостів, водоводів, в верхів’ях водоймищ, а за умов потепління і поблизу берегів ).

  3. Дуже небезпечно перебувати на льоду чи ловити рибу самому. В разі небезпеки вам не буде кому надати допомогу. Влаштовувати ігри чи ловити рибу бажано в гурті, не віддаляючись далеко від товаришів, вони завжди встигнуть прийти на допомогу. Проте і недоцільно дуже скупчуватись на старому і крихкому льоду.

  4. Перебуваючи на льоду бажано мати з собою палицю чи жердину. Вони можуть вам допомогти не провалитись під лід, або надати допомогу товаришу.

  5. Слід також пам’ятати, що людина яка потрапила в воду, дуже швидко,буквально за декілька хвилин так заклякає, що стає нездатною вибратись з ополонки. Тому витягши із води та надаючи допомогу потерпілому товаришеві необхідно негайно його витерти сухою тканиною і переодягти в суху одежу. Потім швидко довести його до найближчого житла де він зможе відігрітись.

  6. Коли ви все ж таки провалюєтесь під лід, намагайтесь, тримаючись за палицю, або розставивши руки втриматись на краю ополонки. Негайно звіть на допомогу і пробуйте шляхом виборсування вибратись на лід.

  Принагідно звертаємось до директорів навчальних закладів з проханням провести додаткові заняття з учнями щодо безпечної поведінки на льоду та з надання допомоги при потраплянні під лід.

  Бажано і батькам не пускати дітей влаштовувати ігри на льоду, який зараз таїть смертельну небезпеку.

  А найкраще – це утриматись в таку пору від перебування на льоду.

  Завідувач сектор цивільного захисту взаємодії з правоохоронними
органами та оборонної роботи райдержадміністрації В.Білоконь