Таку інформацію, 24 квітня 2018 року, озвучив головний лікар КУ «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги Погребищенської районної ради» під час колегії Погребищенської райдержадміністрації І.Роздольський.

  По даним відділу статистики у Погребищенському районі на початок 2018 року населення району становить 29356 осіб, міське – 9505, сільське – 19851 осіб. За січень – березень 2018 року по ДРАЦС зареєстровано новонароджених -45 дітей, померло – 133 особи.

  З 1 січня 2018 року на виконання Наказу України про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення усі медичні заклади нашої держави які надають первинну медичну допомогу розпочали реформування яке в себе включає:

  • автономізацію медичних закладів – перетворення в некомерційні комунальні підприємства;
  • зміну моделі фінансування закладів які надають первину медичну допомогу: «Гроші їдуть за пацієнтом»;
  • кожний громадянин України має вибрати собі сімейного лікаря та підписати з ним декларацію. «Декларація про вибір лікаря, який надає первинну медичну допомогу» означає документ, що підтверджує волевиявлення пацієнта про вибір лікаря, який надаватиме йому первинну медичну допомогу за програмою державних гарантій медичного обслуговування населення.

  Заклад та усі 13 сімейних лікарів Погребищенського центру первинної медико – санітарної допомоги забезпечені комп’ютерним робочим місцем, інтернет зв’язком, зареєстровані в державній електронній системі E–Health, отримали електроні цифрові підписи (ЕЦП).

  З 1 січня розпочалась державна кампанія «Обери собі лікаря». У засобах масової інформації, а також на 1 поверсі поліклініки ЦРЛ оприлюднені фотографії та короткі трудові біографії лікарів, з якими можна заповнити декларацію та заключити договір на надання первинної медичної допомоги. Є лікарі – лідери є - аутсайдери. Територіальний принцип вибору лікаря не є визначальним, більше – компетентність лікаря, його комунікабельність та здорова конкуренція.

  Уже другий рік поспіль в Україні працює програма «Доступні ліки», згідно якої держава здешевила лікування хворим з серцево – судиною патологією, цукровим діабетом ІІ типу ( таблетовані препарати) та бронхіальною астмою. У 2018 р на дану програму для нашого району виділено 1187,9 тис.грн. На даний час використано на компенсацію вартості ліків згідно реєстру, або здешевлено – 320,5 тис. грн.

  На виконання Закону України «Про підвищення доступності та якості медичного обслуговування у сільській місцевості» на Вінницьку область виділено 238,2 мільйона гривень. Є план прийняти участь у освоєні цих коштів для будівництва та реконструкції сільських амбулаторій, житла для лікаря.

  На даний час наш район забезпечений прививочним матеріалом (вакцини та анатоксини) в якісному складі на 100%, в кількісному - біля 70%. Епідемічна ситуація складна. На жаль, частина молодих батьків відмовляються щеплювати своїх дітей згідно «календарня щеплень» і на даний час виявлено 6 випадків корі та 3 випадки кашлюка (коклюш) – усі хворі діти не щеплені, під відповідальність батьків.

  З 1 липня 2018 року розпочне діяти нова модель фінансування для первинної ланки. Лікарі будуть отримувати кошти за кожного пацієнта , який уклав з ними угоду на медичне обслуговування і якого внесено в електронний реєстр. Дані кошти будуть використовуватись на придбання медикаментів для невідкладної допомоги, реактивів для лабораторії,медичне обладнання та розхідні матеріали, заробітну плату для медичних працівників.

  Повноваження , що до:

1. забезпечення розвитку і вдосконалення мережі закладів охорони здоров’я, здійснення заходів щодо підвищення доступності та якості медичного обслуговування з урахуванням географічних особливостей та потреб населення сільської місцевості; 2. приведення мережі приміщень медичних закладів у відповідність санітарним та будівельним нормам, забезпечення енергоносіями; 3. вирішення в установленому порядку питання щодо забезпечення медичних та фармацевтичних працівників житлом, службовим транспортом, належними умовами праці; 4. визначення потреби на місцях у фахівцях медичного профілю та внесення в установленому порядку пропозиції щодо формування замовлення на підготовку таких фахівців, підвищення їх кваліфікації;

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації