За дорученням облдержадміністрації 14 квітня 2016 року райдержадміністрацією спільно з районною радою проведено засідання «круглого столу» щодо вирішення проблемних питань учасників антитерористичної операції із демобілізованими учасниками атитерористичної операції району, головами місцевих рад району, керівниками структурних підрозділів райдержадміністрації, керівниками районних установ та організацій.

  Звертаючись до присутніх, заступник голови райдержадміністрації П. Шафранський наголосив, що вирішення питань соціального захисту та підтримка демобілізованих учасників АТО є для районної влади одним із першочергових завдань. Він зазначив, що саме такий формат проведення зустрічей дасть можливість дізнатися проблеми, які існують у кожній сім’ї демобілізованого та досягти спільного їх вирішення.

  Про роль районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді в системі надання соціальних послуг демобілізованим учасникам АТО та їх родинам інформувала директор Погребищенського районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді Т. Скарбовійчук.

  Заступник начальника управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації Г. Міщук надала інформацію про пільги, якими користуються учасники бойових дій. Вона ознайомила з механізмом забезпечення управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації санаторно-курортним лікуванням учасників АТО та членів їх сімей.

  Про порядок отримання земельних ділянок учасниками АТО та хід проведення цієї роботи доповів в.о. начальника відділу Держгеокадастру у Погребищенському районі Д. Мельничук.

  Військовий комісар Погребищенського районного військового комісаріату О. Тригуб ознайомив присутніх з умовами прийому на військову службу за контрактом, про створення картотеки учасників бойових дій на сході України.

  Головний лікар КУ «Погребищенський районний медичний центр первинної медико-санітарної допомоги» І. Роздольський детально охарактеризував надання медичних та реабілітаційних послуг у районі для демобілізованих та їх членів сім’ї.

  Директор Погребищенського районного центру зайнятості Б. Віцінський зазначив, що районний центр зайнятості допомагає демобілізованим учасникам АТО з пошуком роботи та здобуттям нової професії. Тим, хто реєструється приватним підприємцем, виплачується одноразова грошова допомога.

  Учні 1-4 класів загальноосвітніх шкіл та вихованці дошкільних навчальних закладів району, діти демобілізованих військовослужбовців, забезпечені безкоштовним харчуванням, планується здешевлення путівок на оздоровлення дітей учасників АТО, - інформувала у своєму виступі начальник відділу освіти райдержадміністрації З. Бутенко.

  За надану допомогу і організацію поїздок на передову до краян-військовослужбовців розповів координатор волонтерського руху у Погребищенському районі С. Скарбовійчук.

  Одним з найболючіших питань, які висловлювали учасники АТО, стало забезпечення пільгового перевезення. На нього відповідь отримали від директора ТОВ «Транзит» та ПрАТ«АТП-10537» В. Демидюка. Він коротко проінформував про ситуацію, що склалася у державі щодо пільгових пасажирських перевезень та запевнив,що надалі всі учасники АТО, а не по квоті, матимуть можливість безкоштовного проїзду.

  За словами заступника голови райдержадміністрації П. Шафранського, питання що виникло – потребує негайного вирішення, тому вніс пропозицію запровадити талонну систему у перевезенні пільгових категорій громадян. Талони видаватимуться міською та сільськими радами. Пільговик буде мати право на безоплатний проїзд, пред’явивши талон та посвідчення водієві автотранспорту, який в свою чергу один раз на місяць має подати фактичну кількість здійснених пільгових перевезень, підтвердивши її талонами, до управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації та отримати відшкодування.

  Петро Петрович висловив демобілізованим військовослужбовцям подяку за несення служби та наголосив, що їх мужність гідна наслідування та є прикладом для виховання підростаючого покоління.

  Відділ з питань внутрішньої політики та зв’язків із ЗМІ і громадськістю апарату районної державної адміністрації