У Дніпрі відбувся Конгрес старост об'єднаних територіальних громад. Учасники - представники Дніпропетровської ОДА, Дніпропетровського ЦРМС, Програми "U-LEAD з Європою", партнерських програм міжнародних донорів, а також старости ОТГ з усіх областей України. Як повідомила юрисконсульт Вінницького центру розвитку місцевого самоврядування Людмила Гурба, Вінниччину поїхали представляти на форум 5 представників старостинських округів : Оксана Зажирко с.Антонівка Барської ОТГ, Юрій Мельник с.Демидівка Гніваньської ОТГ, Валентина Дубчик с. Нетребівка Томашпільської ОТГ, Дмитро Сіранчук села Іванівка і Олексіївка Дашівської ОТГ та Валерія Підлісняк села Красненьке та Лиса Гора Іллінецької ОТГ.

  У програмі Конгресу були виступи керівників місцевої влади Дніпропетровщини, презентації міжнародних донорських програм, а також обмін досвідом роботи старост громад України.

  Під час дискусій та дебатів старости обговорили інструменти співробітництва та стратегії територій, а також роль старост у сфері розвитку інфраструктури, адмінпослуг, створення нових робочих місць.

  Серед кращих практик, якими поділились голови старостинських округів з усієї України - досвід інфраструктурного розвитку с.Нетребівка Томашпільської ОТГ, його представила в.о. старости - Валентина Дубчик. Округ, який вона очолює, займає 12 місце в загальному рейтингу фінансової спроможності та друге - у Вінницькій області.

  «Я вдячна за запрошення, адже на Конгресі я побачила багато передових людей, почула про цікаві ідеї. Під час свого виступу я розповіла про всі плюси і мінуси роботи сільського голови до об’єднання. Ми об’єднались у 2016 році, а раніше ми просто виживали, брали позички, коли нам передали соціальну сферу - це все робилось на ентузіазмі, вся моя родина працювала і коли стало питання об’єднання, я дуже хотіла щоб ці можливості наша громада використала. За 11 років роботи сільським головою таких можливостей розвитку не було. З 2017 року ми отримали субвенцію з держбюджету і реалізували 8 проектів : водогін, дороги, ремонт Будинку культури та дитячого садочка, збудували дитячий майданчик, полагодили освітлення , площу в центрі села, у нас є мікроавтобус, який возить наших школярів до Будинку дитячої творчості у Томашпіль. У дітей світяться очі, вони із задоволенням навчаються. Сьогодні відчувається, що люди із села не обділені послугами чи можливостями порівняно із міським населенням. Я задоволена об’єднанням, ми багато плануємо, працюємо і маємо таке гасло – плануємо спільно, відповідаємо і живемо гордо», - зазначила в.о. Нетребівського старостинськоо округу Томашпільської ОТГ Валентина Дубчик.

  Джерело: http://decentralization.gov.ua/news/8890