21-ий раз в першу суботу червня міський стадіон «Колос» збирає погребищан та гостей на святкування Дня міста. У цьому році свято випало на 2 червня, місто відзначило своє 870-річчя.

  Традиційний танець із рушниками у виконанні колективу «Рось» розпочав концертну програму на імпровізованій сцені. Цьогорічною новинкою була колона байкерів на чолі із погребищанином Богданом Дембовським, які здійснили показовий проїзд навколо стадіону.

  Офіційне відкриття свята розпочалося з підняття міського прапора, яке здійснили Почесні громадяни міста Микола Маценко та Василь Моргун під звуки місцевого гімну. Далі до привітального слова запросили очільника міста Анатолія Білика, який привітав погребищан, зазначивши:

  — Найдорожча цінність у місті — це люди, які працюють у трудових колективах. Ми сьогодні кажемо їм велике спасибі за те, що ви робите, що розбудовуєте місто, починаючи із свого домашнього подвір’я. Зі святом! Здоров’я, миру і гарно відпочити всім!

  Вітальні слова лунали і з уст голів районної державної адміністрації та районної ради — Івана Вінника і Сергія Волинського:

  — Це свято усіх тих, хто тут народився й виріс, колись приїхав, щоб залишитись назавжди у місті з таким красивим колоритом, славною історією. Вітаю усіх погребищан, кому небайдужа доля рідного міста. А особливо представників старшого покоління, мудрих наставників, які продемонстрували безкорисну любов до малої батьківщини. Вітаю й молоде покоління, від кого залежить майбутнє нашого міста. Нехай процвітає і розвивається наше улюблене місто. Нехай щастя й добробут поселяться на кожній вулиці, у кожному домі, у кожній родині. Миру нашому місту і нашій Україні, — сказав голова РДА Іван Вінник.

  Районна державна адміністрація та районна рада з нагоди 870-річчя міста та за вагомий внесок у його розвиток нагородили міського голову Анатолія Білика та машиніста насосних установок комунальної установи «Погребищекомунсервіс» Петра Сидорука.

  Цього дня зі сцени прийнято віншувати й захисників України, особливо з огляду на неспокійну нині ситуацію у нашій країні. До вітального слова було запрошено учасників антитерористичної операції голову громадської організації «Спілка учасників АТО та інших бойових дій Погребищенського району» Миколу Маценка та керівника Погребищенської дільниці ПАТ «Вінницягаз» Віктора Павлика.

  Відзначили на святі і переможців огляду-конкурсу по підсумках двомісячника благоустрою, вручивши подяки та цінні подарунки: Державній пожежно-рятувальній частині №26 (начальник майор Артур Мельник), комунальному закладу «Погребищенська ЗОШ №1 І—ІІІ ступенів» (директор Тетяна Носова), товариству з обмеженою відповідальністю «Погребищенське» (директор Микола Михальченко). Кращими визначили двори таких господарів: Павла Іванця (вул. Енергетиків), Віктора Слушного (вул. Театральна) та Володимира Завертаного (вул. Чкалова).

  Святковий настрій створювали артисти-аматори: Ігор Капистинський, Оксана Околодько, Марія Стребкова, Ігор Демченко, колективи «Ветеран», «Зорепад», «Рось», «Сузір’я», а також виступи дитячих колективів із ДНЗ №1, 2, 3, ДЮСШ (показовий виступ з тхеквондо) та гість свята оркестр Головного управління державної служби з надзвичайних ситуацій України у Вінницькій області (м. Вінниця).

  Доповненням святкування були виставки, оформлені місцевими установами, підприємствами та організаціями. Це міський будинок культури, Державна пожежно-рятувальна частина №26, ВПУ №42, медичний коледж, ДНЗ №2 «Веселка», «Укрпошта», центральна районна лікарня, ТОВ «АПК-Груп» (ТМ «Ярило»).

  Майстри народної творчості представили свої експозиції та захоплююче розповідали зацікавленим глядачам про техніки виконання та використані матеріали. На Дні міста були представлені роботи: Миколи Крупника (художник), В. Степанюка (майстер виробничого навчання ВПУ №42), Петра Пипи (різьбяр), Олександра Шульганя (художник), Тетяни Мельник (вишивальниця).

  2 червня місто поповнилось на одного жителя, у сім’ї Синюченків народився син.

  Оксана ОСЮКОВА, районна газета «Колос»