На виконання доручення першого заступника голови Вінницької обласної державної адміністрації А. Гижка за підсумками ініційованого головним управлінням Пенсійного фонду України у Вінницькій області засідання робочої групи з питань легалізації зайнятості населення і заробітної плати, 19 червня голова райдержадміністрації І.Вінник провів чергове засідання районної робочої групи з питань забезпечення контролю за додержанням законодавства про працю та реалізації державної політики у сфері зайнятості населення за участю заступника начальника головного управління Пенсійного фонду області М. Єрошенко, заступника начальника Іллінецького об’єднаного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області В.Матящука.

  Про соціальний захист застрахованих осіб та наповнення бюджету Пенсійного фонду України шляхом легалізації заробітної плати та виявлення праці неоформлених працівників з використанням Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування учасників засідання інформував В.Матящук. Він зазначив, що на сьогодні в Погребищенському районі на 10 працюючих 24 пенсіонери, що покриває лише 20% виплат пенсій.

  Головний державний ревізор – інспектор Погребищенського відділу адміністрування податків та зборів з фізичних осіб Калинівського управління ГУ ДФС у Вінницькій області О.Гавриш ознайомила із заходами, які здійснюються фіскальною службою району щодо забезпечення повної сплати суб’єктами оподаткування єдиного соціального внеску.

  В. Хамула, головний державний інспектор відділу з питань додержання законодавства про працю, зайнятість та інших нормативних актів управління Держпраці у Вінницькій області, доповів про проведену роботу з виявлення порушень законодавства роботодавцями району, зокрема роботи без трудового договору (наказу), за яке передбачається накладення штрафу в розмірі 128 690 грн.

  Під час засідання робочої групи було заслухано представників підприємств-боржників, які мають заборгованість по страхових внесках, низький рівень заробітної плати.

  Заступник начальника головного управління Пенсійного фонду області М. Єрошенко зазначила, що за офіційними даними в квітні 2018 року кожний шостий працюючий в Погребищенському районі не має повного страхового стажу. 49% населення району працює неофіційно, а це майже 9700 чол. працездатного населення. Середня зарплата по району становить 5407 грн. - одна із найнижчих у області. Марина Юліївна наголосила, що в державі розпочато серйозну роботу з легалізації зайнятості населення. Головне завдання комісій із зайнятості - це донесення до людей наслідків нелегальної роботи в подальшому при виході на пенсію та фінансових санкціях до роботодавців, які використовують нелегальних працівників.

  За підсумками проведеного засідання учасники дійшли спільних домовленостей щодо застосування важелів впливу на ситуацію нелегального працевлаштування, виплати заробітної плати «в конвертах».

  Окрім того, представникам підприємств-боржників запропоновано переглянути розміри заробітної плати з врахуванням середньої заробітної плати по відповідних галузях діяльності та сплаті єдиного соціального внеску.

  Відділ інформаційної діяльності, організаційної роботи та
комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації